spodenki rowerowe Giant

Jakie spodenki założyć na rower?

Jakie spodenki założyć na rower? Czy ich wybór rzeczywiście ma aż tak duże znaczenie? Mówiąc krótko, tak. Jazda na rowerze powinna sprawiać przyjemność. To, czy rzeczywiście tak będzie, zależy od kilku podstawowych czynników, a jednym z nich są właśnie spodenki rowerowe. Różnica między odczuciem komfortu podczas jazdy w zwykłych spodniach noszonych na co dzień, a tych specjalistycznych jest kolosalna. Dlaczego?

Rodzaje spodenek rowerowych

Dobre spodenki rowerowe posiadają wkładkę amortyzującą, która minimalizuje wstrząsy odczuwane podczas jazdy. Ma to ogromne znaczenie dla kręgosłupa, a także dla mięśni pośladków. Po wielu godzinach jazdy naprawdę docenia się zakup odzieży przeznaczonej dla rowerzystów.

Spodenki rowerowe dzielimy na górskie i szosowe oraz z szelkami lub bez. Górskie mają luźny krój i sprawdzają się w bardziej rekreacyjnej jeździe. Szosowe opinają ciało i są przeznaczone dla sportowców oraz osób, które pokonują na rowerze długie dystanse. Spodenki szosowe z szelkami są szczególnie praktyczne, ponieważ szelki cały czas trzymają je we właściwym miejscu. Nic się nie zsuwa, nie opada – pełen komfort.

W sklepach rowerowych zazwyczaj wybór odzieży na rower jest ogromny. Przykładem może być  sklep internetowy BMS Bike, który oferuje wiele różnego rodzaju spodenek o luźnym i o dopasowanym kroju. Wróćmy więc do pytania, jakie spodenki założyć na rower? Które wybrać i co brać pod uwagę?

Jakie spodenki założyć na rower?

Kupując spodenki rowerowe, warto zwrócić szczególną uwagę na:

  • Kształt wkładki i materiał, z którego jest wykonana – nowoczesne wkładki mają warstwy o różnej gęstości. Dzięki temu zapewniają maksymalny komfort i ochronę w strategicznych punktach. Tanie, marketowe spodenki niestety zwykle wyposażone są we wkładkę z pianki o niskiej jakości, która bardzo szybko się ugniata i przestaje spełniać swoją funkcję. Zdecydowanie lepiej jest zapłacić więcej, na przykład za solidne sportowe spodenki Giant i cieszyć się nimi przez lata, niż wydać mniej, ale mieć gorszą amortyzację i mniejszą wygodę.
  • Materiał i panelowa konstrukcja – osoby, które uprawiają jazdę sportową, szczególnie cenią spodenki rowerowe o panelowej konstrukcji. Są one zszyte z różnych materiałów, a każdy z nich jest dostosowany do miejsca na ciele, do którego przylega.
  • Szwy – kolejna ważna sprawa to płaskie szwy, które nie wbijają się w ciało i nie powodują otarć. Dostępne są też modele bezszwowe, które zapewniają jeszcze wyższy komfort.
  • Wykończenie nogawki – nogawki powinny być po wewnętrznej stronie zakończone silikonowymi paskami, które zabezpieczą przed podwijaniem się i kręceniem wokół nogi.
Materiał partnera