Jakie buty na siłownię powinna zakupić kobieta?

Chodzenie na siłownie młodym ludziom kojarzy się głównie z doskonale dopasowanym pod względem wizualnym strojem. Jednakże, jeśli chcemy zadbać o własne bezpieczeństwo, powinniśmy się skupić na właściwie dobranym stroju pod względem jakości, a nie wyglądu. Buty na siłownię damskie to jedna z najbardziej istotnych rzeczy.

Buty na siłownię damskie – na co zwracać uwagę?

Dobierając odpowiednie obuwie sportowe na swój trening, należy przede wszystkim zwrócić uwagę, o jakim treningu jest mowa. Inaczej będą wyglądać buty na siłownię damskie z przeznaczeniem do treningu siłowego, a inaczej z przeznaczeniem na fitness. 

Jednakże warto pamiętać o takich kwestiach jak:

  • grubość i twardość podeszwy,
  • elastyczność podeszwy,
  • wzmocnienie górnej części cholewki,
  • podeszwa antypoślizgowa,
  • waga obuwia,
  • profil,
  • miękkość,
  • przewiewność.

W zależności od dobranych cech powinniśmy zakupić buty przede wszystkim wygodne i takie, które pozwolą na swobodne wykonywanie założonych ćwiczeń na siłowni.

Buty na siłownię damskie – trening siłowy a fitness

Jeżeli na siłownię chodzimy po to, by odbyć trening siłowy, powinniśmy dobrać buty ze średniej grubości i średniej twardości podeszwą oraz wysoką elastycznością, które pozwolą na odciążenie stóp podczas podnoszenia ciężarów. Takie cechy obuwia pozwolą również na swobodne, szybkie poruszanie się nawet w dużym zakresie. Ważne, aby do ćwiczeń siłowych buty były idealnie dopasowane i średnio lekkie, dzięki czemu uzyskamy satysfakcjonującą nas stabilność i pewność, że ćwiczenia będą wykonywane bezpiecznie.

Obuwie przeznaczone do ćwiczeń aerobowych powinno być przede wszystkim lekkie. Buty na siłownię damskie zwykle kojarzą się właśnie z takim rodzajem obuwia – lekkim, niskim, miękkim i dobrze dopasowanym do stopy. W tym przypadku bardzo ważna będzie podeszwa antypoślizgowa i jednocześnie elastyczna po to, aby wykonywane ćwiczenia nie były w żaden sposób blokowane. Obuwie damskie przeznaczone do ćwiczeń aerobowych powinno być oddychające i wykonane z materiałów, które dobrze dopasowują się do stopy. Dobrze wyprofilowana podeszwa ze skórzaną wkładką to podstawa, o której w żadnym wypadku nie należy zapominać.

Ostatnią, ale nie najmniej istotną kwestią jest nasza waga. Inne buty dopasuje się do osoby ważącej 80 kg, a inne do osoby uprawiającej ten sam sport, ale ważącej zaledwie 50 kg. Kupując sportowe obuwie do siłowni, warto udać się do specjalistycznego sklepu, w którym uzyskamy kompleksową pomoc od osoby znającej się na temacie. Udanie się do sieciówki tylko ze względu na oferowane tam ceny nie jest do końca dobrym pomysłem. Nie warto też kupować takich rzeczy przez internet, mimo że promocje oraz obietnice darmowego zwrotu bardzo kuszą – buty trzeba zmierzyć, a tym bardziej, jeśli mają nam służyć regularnie, zapewniając tym samym odpowiedni, bardzo potrzebny podczas treningu, komfort.

Materiał partnera