rower miejski

Jak wybrać dobry rower miejski?

Rower to ekologiczna oraz niedroga alternatywa dla komunikacji miejskiej i własnego auta. Tym bardziej w ciepłe pory roku, kiedy jazda tym środkiem transportu to czysta przyjemność. Warto więc zainwestować w naprawdę dobry rower, który cechuje nie tylko wytrzymałość i trwałość, ale też atrakcyjny design. Czym więc się kierować przy jego zakupie?

Rower miejski – co go wyróżnia?

Rower miejski to niezwykle uniwersalny środek transportu. Powstał po to, by użytkownicy mogli cieszyć się spokojną i komfortową jazdą po równych drogach i ścieżkach. Umożliwia to właśnie jego charakterystyczna konstrukcja. Ważną rolę odgrywa w niej rama, która dzieli się na męską i damską. W tej drugiej górna rura jest obniżona, by wsiadanie i zsiadanie z pojazdu nie było uciążliwe.

Rower miejski ma gwarantować stabilną i płynną jazdę. Dlatego też rura podsiodłowa jest ustawiona prawie pionowo, by kierowca mógł siedzieć wygodnie z wyprostowaną sylwetką. Ten środek transportu wyróżnia także specyficzna kierownica, zwana „jaskółką”. Wyprofilowana i wygięta sprawia, że dłonie układają się niemal równolegle do ramy. Ustawiona wyżej, również wpływa na prostą postawę w trakcie jazdy.

W zależności od modelu jednośladu, może on być wyposażony w biegi i przerzutki. Nie jest to reguła, gdyż niektóre rowery mają tradycyjną konstrukcję bez żadnych przełożeń. Dlatego podczas zakupu warto zwrócić uwagę na to dodatkowe wyposażenie, które nie jest konieczne, ale często przydatne.

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze roweru miejskiego?

Podczas zakupu warto zwrócić uwagę na dodatkowe wyposażenie jednośladu. Należy do niego bagażnik lub koszyk, który podczas dłuższych tras będzie nieoceniony. Kolejna kwestia dotyczy osłony łańcucha – nie tylko poprawia ona estetykę roweru, ale też zabezpiecza odzież przed zabrudzeniami i zachlapaniem.

– Jednym z najważniejszych elementów roweru, który decyduje o komforcie, jest siodełko. Szerokie i dobrze zamortyzowane, osadzone na elastomerach, to gwarancja wygody i stabilności. Solidny jednoślad ma też wzmacniane koła z delikatnym bieżnikiem, które zapewniają optymalną przyczepność do nawierzchni – mówi specjalista ze sklepu NORTHTEC Sp.z o.o.

Rowery miejskie powinny wyróżniać się jeszcze lekkimi aluminiowymi ramami, wzmacnianymi obręczami oraz mocnym oświetleniem. Od tego w dużej mierze zależy bezpieczeństwo kierowcy. Warto więc podczas zakupu wziąć pod uwagę powyższe uwagi i wybrać jak najlepszy rower w renomowanym sklepie w przystępnej cenie. To ekologiczne i ekonomiczne rozwiązanie dla każdego!

Materiał partnera