kask-snowboardowy

Jak wybierać kaski snowboardowe?

Snowboard jest bardzo popularnym sportem, który można uprawiać razem z grupą znajomych lub rodziną. Wiąże się z ekscytującymi wyprawami na zaśnieżone stoki, ale zawczasu należy zadbać o odpowiedni sprzęt. Ubranie, gogle, rękawice, buty, deska oraz kask, który jest niezbędny, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo podczas jazdy. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę wybierając ten element wyposażenia każdego snowboardzisty.

Dobierz kask pod względem rozmiaru

Historia snowboardu sięga roku 1960, ale przez lata dyscyplina ta bardzo ewoluowała. Dziś dosłownie każdy ma okazję poznać smak tego sportu dzięki szerokim ofertom obozów oraz dużemu wyborowi sprzętu snowboardowego w każdej wypożyczalni nart. Dużą uwagę należy przywiązać do odpowiedniego ekwipunku, ponieważ snowboard jest bardzo dynamicznym sportem, nierzadko związanym z upadkami na stoku. Brak odpowiedniego zadbania o głowę podczas jazdy może skutkować poważnym urazem, nawet w przypadku niepozornie wyglądającej wywrotki.

Dobierając kask snowboardowy, zwróć uwagę przede wszystkim na jego rozmiar. Jest on określany liczbą, będącą obwodem głowy w centymetrach. Kask przymierzaj najlepiej w kominiarce, którą zakłada się przed nałożeniem osłony głowy, czyli w okolicznościach, w jakich będziesz jeździł na stoku. Kask, po zapięciu klamry pod szyją, powinien zakrywać całe uszy i ściśle przylegać do głowy, ale jej nie uciskać. Pamiętaj również, że modele dziecięce mają możliwość regulacji rozmiaru, co pozwala na idealne dopasowanie kasku snowboardowego do rozmiaru małej głowy.

Zwróć uwagę na dodatkowe ułatwienia

Poszczególne modele kasków, oferowanych przez sklep NartyKrakow.pl, mogą różnić się drobnymi detalami, którym także się przyjrzyj. Są to np. zapinka w postaci paska z tyłu kasku lub wywietrzniki, przydatne w trakcie jazdy w ciepłe, słoneczne dni, a także odczepiane nauszniki, które w każdej chwili można wyjąć.

Pamiętaj o wymianie kasku

Jeżeli nie jesteś nowicjuszem w dziedzinie snowboardu i jeździsz już kilka sezonów w swoim ulubionym kasku, warto abyś zastanowił się nad wymianą. Powód może być prozaiczny – kask jest już za mały i nie możesz go dokładnie zapiąć. Wymiana kasku może także wynikać z mocnych uderzeń z przeszłości. Kaski snowboardowe chronią z reguły przed jednym poważnym upadkiem. Każde kolejne uderzenie, zakładając, że kask nie rozpadnie się już po pierwszym, może nie zagwarantować odpowiedniej ochrony. Mimo iż jest to inwestycja na lata, to miej na uwadze ten aspekt przed kolejną wyprawą na snowboard.