Nauka jazdy na desce snowboardowej

Jak i gdzie nauczyć się jazdy na desce do snowboardu?

Ferie zimowe stwarzają „idealne” okoliczności do sprawdzenia swoich sił na snowboardzie lub nartach. Nauka jazdy na desce czy podłużnych „płozach” jest jednak zdecydowanie łatwiejsza, jeżeli przebiega pod okiem profesjonalnego trenera – warto zatem znaleźć ośrodek narciarski, który oferuje taką usługę. Na co jeszcze powinno się zwrócić uwagę, szukając miejsca na urlop?

Szkolenia snowboardowe są w stanie przygotować niemal każdego do samodzielnego „szusu” na stokach. Wystarczy odrobina cierpliwości i garść porad od doświadczonego instruktora, aby poprawić swoje umiejętności. Należy jednak przyjrzeć się kwalifikacjom trenera – najlepiej, by były należycie potwierdzone, np. zdobytymi certyfikatami. Warto też sprawdzić, czy wybrany ośrodek oferuje wypożyczalnię stosownego sprzętu, jeśli nie posiada się własnej deski, a także, czy stoki są dostosowane do nauki i jazdy przez początkujące osoby.

Nauka jazdy na desce w małopolskim ośrodku narciarskim 

Województwo małopolskie cieszy się dużą popularnością wśród turystów, zwłaszcza w sezonie zimowym. Fanom szusowania poleca się m.in. Kotlinę Nowotarską, a dokładniej – Kluszkowce, w których znajduje się ośrodek „Czorsztyn-ski”. Co ciekawe, można tutaj skorzystać nie tylko ze szkółki narciarskiej, ale także wypożyczalni sprzętów i specjalnie przygotowanych stoków. Kadra, jaką zatrudnia resort, posiada stosowne kwalifikacje (w jej skład wchodzą np. ratownicy GOPR czy instruktorzy PZN). „Uczeń” znajduje się zatem pod okiem prawdziwych „mistrzów”.

Można wybrać jeden z trzech „trybów” szkoleniowych, jeżeli chodzi o naukę jazdy na desce w małopolskim ośrodku „Czorsztyn-ski” – kursy są bowiem prowadzone indywidualnie, grupowo lub w formie 5-dniowych zajęć dla dzieci i młodzieży. Szkolenia „sam na sam” z instruktorem poleca się osobom, które są niepewne swoich umiejętności lub posiadają widoczne „braki”. Trener jest w stanie dokładnie przyjrzeć się swojemu „uczniowi” i dostosować tempo nauki do jego możliwości. Najlepiej, aby kurs trwał min. kilka godzin (warto wykupić właściwy pakiet).

Jak nauczyć się jeździć na desce – snowboardzie? 

Warto pamiętać, że każda osoba przyswaja nowe informacje we własnym tempie, dlatego nie trzeba się stresować upływającym czasem szkolenia – zajęcia powinny sprawiać radość, a nie przykrość. Rozpoczynając swoją przygodę ze snowboardem, nie należy jednak zapominać o zginaniu kolan. Wiele kursantów jeździ bowiem na wyprostowanych nogach na desce, co jest zdecydowanym błędem. Najlepiej poruszać się dość dynamicznie, ale zgodnie z poleceniami instruktora.

Materiał partnera