wypożyczenie jachtu

Ile kosztuje wypożyczenie jachtu?

Rejsy jachtami cieszą się coraz większą popularnością, także wśród osób, które do tej pory nie wypoczywały w ten sposób. Z tego względu pojawia się mnóstwo pytań, między innymi dotyczącymi cen za czarter jachtu. Na to pytanie ciężko odpowiedzieć jednoznacznie. Koszt wynajmu zależy bowiem od wybranego terminu, konkretnego modelu jachtu i dodatkowo wybranych usług. Wyjaśniamy, ile kosztuje wypożyczenie jachtu.

Cena za czarter jachtu w zależności od terminu

Rejsy jachtami odbywają się tylko w określonych miesiącach. Wśród nich można wyróżnić te o większym i mniejszym zainteresowaniu ze strony klientów. Z tego też względu ceny za czarter jachtu są sezonowe. Ostateczny koszt będzie zależał od tego, w jakim terminie wypożyczymy jacht. Im gorętszy moment sezonu, tym cena będzie wyższa.

Na rejs jachtem wybrać się można zwykle od początku kwietnia do mniej więcej połowy października. Gorący sezon w branży czarteru jachtów to przede wszystkim okres wakacyjny, a więc czerwiec, lipiec i sierpień. Do wysokiego sezonu wliczają się także wszystkie długie weekendy, na przykład weekend majówkowy czy sierpniowy.

I tak dla przykładu cena za czarter jachtu w sierpniu może być nawet o kilkaset złotych wyższa niż za czarter tego samego jachtu w kwietniu. Oczywiście ostateczna kwota będzie zależała także od wybranego jachtu oraz ewentualnych dodatkowych udogodnień. W przypadku nowych, zadbanych łodzi należy się jednak szykować na kwotę od tysiąca wzwyż za jeden dzień.

Koszt wypożyczenia jachtu w zależności od modelu łodzi

Na koszt wypożyczenia jachtu ma wpływ także wybrany przez nas model łodzi. W ofercie jednej z najpopularniejszych w ostatnim czasie firm czarterowych FlowCzarter znajdują się trzy nowoczesne jachty. Dwie z nich, czyli Futura 40 Honest I oraz Honest 2, to łodzie nazywane pływającymi domami. Cechują się dużą powierzchnią dla załogi oraz udogodnieniami, takimi jak taras kąpielowy z prysznicem. Ostatnia łódź, Nautica 1000 Soley, to doskonałe połączenie houseboatu oraz łodzi motorowej. Dzięki temu jest nie tylko komfortowa, ale i zwinna.

I tak dla przykładu za wynajem jachtów Futura 40 Honest I i Honest II trzeba zapłacić od 1500 do 1900 złotych za jeden dzień. Z kolei cennik za wynajem łodzi Nautica 1000 Soley waha się od 1000 do 1350 złotych. Wspomniane ceny dotyczą sezonu 2022. Należy także pamiętać, że ceny prezentowane w cenniku zwykle dotyczą czarterów tygodniowych. W przypadku chęci wynajęcia jachtu na krótszy lub dłuższy okres ceny są ustalane indywidualnie. Wtedy zalecamy kontakt mailowy lub telefoniczny, aby ustalić dokładną kwotę wynajmu.

Materiał partnera