bielizna termoaktywna

Dlaczego warto wybrać bieliznę termoaktywną marki X-Bionic?

Dobór odpowiedniego stroju jest niezwykle istotny w czasie uprawiania niemal każdego sportu – kwestia ta urasta jednak do rangi priorytetu w przypadku sportów zimowych, takich jak jazda na nartach czy snowboardzie, kiedy to nasz organizm jest narażony nie tylko na działanie niskiej temperatury, ale również na potężne zużycie energii. Jednym z najważniejszych elementów ubioru, pozwalającym utrzymać organizm w równowadze energetycznej, jest bielizna termoaktywna, której uznanym producentem jest marka X-Bionic. Sprawdźmy, czemu warto wybrać jej produkty.

Zastosowanie bielizny termoaktywnej

Zacznijmy od tego, dlaczego stosowanie bielizny termoaktywnej jest tak istotne, w szczególności w przypadku sportów zimowych.

– Przede wszystkim jej zadaniem jest uchronienie nas przed niską temperaturą – wyjaśnia specjalista ze sklepu narciarskiego Nartyok.plNależy pamiętać, że w czasie niskiej jazdy pęd powietrza sprawia, że odczuwalna przez nas temperatura jest jeszcze niższa niż wskazania termometrów. Z drugiej strony bielizna tego rodzaju pozwala regulować temperaturę ciała w czasie wysiłku fizycznego.

Dlaczego jest to tak ważne? Udowodniono, że największą wydajność organizm osiąga, jeśli jego temperatura utrzymuje się w okolicach 37 stopni Celsjusza. Jeśli temperatura otoczenia jest niższa, organizm musi przeznaczać więcej energii na samo ogrzanie się – ostatecznie ulega on większemu zmęczeniu. Bielizna termoaktywna X-Bionic pozwala zminimalizować wydatek energetyczny oraz chroni organizm przed wychłodzeniem już po zakończeniu aktywności fizycznej.

Jak działa bielizna termoaktywna X-Bionic?

Artykuły X-Bionic wytwarzane są z wykorzystaniem opatentowanej przez markę technologii 3D Bionic Sphere, odpowiadającej za stabilizowanie temperatury organizmu i w ten sposób przyczyniającej się do zminimalizowania wydatku energetycznego. Polega ona na umieszczeniu w strategicznych z punktu widzenia termoregulacji punktach ciałach – na klatce piersiowej, plecach, nad kością ogonową i pod pachami – specjalnego materiału o trójwymiarowej strukturze, umożliwiającego odprowadzenie od skóry nadmiaru wilgoci i odparowanie jej. W przeciwieństwie do zwykłej bielizny termoaktywnej produkty X-Bionic nie odprowadzają całego potu, dzięki czemu organizm wciąż może wydajnie się chłodzić, nie ulegając przegrzaniu. Ponadto trójwymiarowe koszulki zamykają w swojej strukturze ciepłe powietrze, które stanowi izolację przed zimnem.

Co więcej?

Poza regulacją temperatury produkty X-Bionic zapewniają:

  • Odpowiednią kompresję, czyli przyleganie do skóry. Dzięki temu usprawniają krążenie krwi, stabilizują mięśnie, ścięgna i więzadła i redukują ryzyko kontuzji.
  • Wysoki komfort, osiągany dzięki zastosowaniu materiałów najwyższej jakości i odpowiedniej technologii włókienniczej.
  • Wysoką trwałość oraz ochronę przed nieprzyjemnym zapachem potu.
Materiał partnera