Nauka pływania

Dlaczego warto umieć pływać?

Pływanie to przyjemna aktywność fizyczna, która doskonale wpływa na zdrowie, samopoczucie oraz ogólny wygląd sylwetki. Pomaga zachować prawidłową masę ciała, rozwijać muskulaturę oraz doskonale odpręża i relaksuje. Umiejętność pływania jest przydatna praktycznie przez całe życie. Pozwala czuć się bezpiecznie nie tylko na basenie, ale też nad morzem czy jeziorem. Sprawdź, czemu warto uczyć się pływać.

Nauka pływania – jakie daje korzyści?

Pływanie to jedna z najlepszych form aktywnego wypoczynku. Stanowi doskonałą gimnastykę dla większości osób, niezależnie od wieku. Naukę pływania mogą rozpocząć już najmłodsze dzieci. Aktywność w wodzie stymuluje u nich rozwój ruchowy, poprawia koordynację oraz przyczynia się do harmonijnej pracy całego ciała.

Pływanie nie należy do zbyt męczących dyscyplin sportowych, dlatego też jest to aktywność szczególnie polecana seniorom. Nauka pływania w dojrzałym wieku może przynieść wiele korzyści. Przede wszystkim regularne korzystanie z basenu wzmacniaodporność, poprawia kondycję oraz wydolność serca i płuc. W wodzie seniorzy mogą pozwolić sobie na większą swobodę ruchu bez odczuwania dokuczliwego bólu. Ćwiczenia w wodzie zdecydowanie mniej obciążają stawy, niż ćwiczenia w normalnych warunkach.

Lekcje pływania rekomendowane są często osobom, które zmagają się z bólem kręgosłupa lub wadami postawy. Aktywność w wodzie jest także częstym elementem rehabilitacji, np. po urazach lub operacjach. Dzięki pływaniu szybciej można powrócić do pełnej sprawności ruchowej.

Regularne pływanie angażuje niemal wszystkie partie mięśni, a tym samym wzmacnia i rzeźbi ciało. Zwiększa poczucie bezpieczeństwa nie tylko na basenie, ale także nad morzem czy jeziorem. Poprawia nie tylko zdrowie fizyczne, ale także wpływa pozytywnie na stan ducha. Pozwala wyciszyć się i maksymalnie odprężyć. Pomaga likwidować napięcie i stres zgromadzony w ciele i sprzyja powrotowi do równowagi emocjonalnej.

Dlaczego warto uczyć się pływać z trenerem?

Naukę pływania można rozpocząć praktycznie w każdym wieku. Nigdy nie jest za późno na zdobycie tych umiejętności. Ważne jest natomiast znalezienie odpowiedniego trenera, np. w Neptun Sport, który nie tylko skoryguje błędy i niewłaściwe ruchy, ale pomoże także nabrać dobrych nawyków, które przełożą się na lepsze rezultaty.

Lekcje pływania, które odbywają się pod okiem doświadczonego trenera przynoszą zazwyczaj bardzo szybkie efekty. Pomagają one opanować odpowiednią technikę oraz skoordynować ruchy z oddechem. Ucząc się pływania pod okiem specjalisty można czuć się pewnie nie tylko na basenie, ale także na otwartych przestrzeniach wodnych.

Materiał partnera