rowery w sklepie

Dlaczego warto kupić rower w sklepie stacjonarnym?

W przeciwieństwie do samochodu, roweru nie zmieniasz tak często. Komfort jazdy zależy od sprawności poszczególnych części, dopasowania opon do nawierzchni i od Twojej kondycji. Zakup roweru to decyzja na długie lata, dlatego warto podejść do niej bardzo poważnie. Zweryfikuj swoje potrzeby i dobierz pod nie idealny rodzaj roweru. Dopasuj odpowiedni model do siebie. Najlepiej, jeśli zrobisz to z pomocą doradcy w sklepie stacjonarnym.

Wybór roweru to ważna decyzja, od niej zależy poziom przyjemności z jazdy. Najlepiej przyjść do sklepu, porozmawiać z pracownikiem, który dobierze rodzaj i model roweru najlepszy dla konkretnej osoby, dopasowany do jej stylu życia i jazdy – radzi ekspert z punktu handlowego ROWMOT.

Rower miejski, górski, turystyczny czy crossowy?

Wybór roweru powinien się zacząć od wytypowania rodzaju roweru. Obecnie jednoślady różnie się klasyfikuje, jednak najprostszy podział uwzględnia rowery miejskie, górskie, szosowe i turystyczne. Wybór spomiędzy nich jest dość prosty, o ile wiesz już, po jakich drogach będziesz się poruszał. Na przeznaczenie miejskiego powinna nakierować Cię jego nazwa. Służy on głównie do przemieszczania się między różnymi punktami w mieście. Jego wartościową cechą jest wygoda i wygląd. Miejskie jednoślady określa stylowy wygląd i koszyk na bagaż. Pozostałe rowery można nazwać sportowo-rekreacyjnymi. Turystyczny, podobnie jak miejski, wyposażony jest w kosz i/lub bagażnik, ale jest większy i przystosowany do długich wypraw rowerowych po niezbyt wymagającym terenie. Szosowym jeździ się szybko, ale wymaga asfaltowej nawierzchni w dobrym stanie. Cechuje się kołami o dużej średnicy i cienkich oponach. To one dzięki zmniejszonej sile tarcia pozwalają się ścigać na rajdach. Rower górski to sprzęt do zadań specjalnych. Dobry osprzęt, lekka rama pozwoli na jazdę po naprawdę wymagającym terenie. Aby wybrać rower odpowiedni dla siebie, odpowiedz sobie, po jakich drogach będziesz jeździł najczęściej. Chcesz praktycznej wygody, czy sprzętu, dzięki któremu zaczniesz jeździć wyczynowo.

Rowerowy sklep stacjonarny – cenne rady ekspertów

Jeśli przymierzasz się do zakupu roweru w sklepie internetowym, to musisz znać ograniczenia. Nie sprawdzisz, czy wysokość ramy jest odpowiednia do Twojej budowy ciała. Mimo że waga ramy będzie podana, trudno wyobrazić sobie, jak lekka jest w rzeczywistości. W sklepie stacjonarnym wszystkie te ograniczenia znikają. Każdy rower możesz przymierzyć. Sprawdzić, czy fabryczne siodełko ma dobry kształt. Najważniejsze jest jednak to, że jeżeli nie jesteś zawodowym rowerzystą, a Twoja wiedza nie wykracza poza wiedzę podaną we wcześniejszej części artykułu, to… nie musisz nic z tym robić. Doradca ma niezbędną wiedzę i doświadczenie i użyje ich, abyś wybrał rower, który będzie  odpowiedzią na Twoje potrzeby. Sklepy stacjonarne bardzo często świadczą usługi serwisowe. Jeśli któraś część w rowerze się zużyje, w sklepie wymienią Ci ją bez problemu. Warto skorzystać.

Materiał partnera