buty trekkingowe

Czym cechują się dobre buty trekkingowe?

Turystyka przygodowa to wyjątkowa forma aktywności fizycznej, której cechą charakterystyczną są trudne warunki terenowe i atmosferyczne. Z tego względu odpowiednie przygotowanie jest niezbędne. Do bezpiecznego uprawiania trekkingu potrzebne jest profesjonalne obuwie. Buty trekkingowe należy dobrać do własnych potrzeb, a także specyfiki terenu oraz formy aktywności. Przy wyborze należy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Jakie kryteria decydują, o jakości butów trekkingowych?

Czynniki wpływające na wybór obuwia – krótka charakterystyka

Oferta dostępnych butów trekkingowych jest bardzo bogata, dlatego też przy wyborze należy kierować się przede wszystkim indywidualnymi wymaganiami. Niemniej jednak istnieje kilka istotnych kryteriów, które warto uwzględnić. Duże znaczenie ma częstotliwość użytkowania butów, forma uprawianej turystyki oraz panująca pora roku. Oprócz tego ważny jest rodzaj terenu, do którego obuwie będzie przeznaczone. Klient poszukujący butów trekkingowych do całorocznego użytku w różnych warunkach powinien postawić na bardziej uniwersalne rozwiązania. Dobrym sposobem jest zakup obuwia od renomowanych dystrybutorów, takich jak sklep Bialikovski. W takim przypadku należy zadbać przede wszystkim o to, aby buty były wygodne oraz wytrzymałe.

Jak wybrać obuwie trekkingowe? – Najważniejsze parametry

O klasie butów trekkingowych decyduje przede wszystkim materiał wykonania. Do najbardziej cenionych materiałów produkcyjnych należy skóra naturalna. Skórzane obuwie trekkingowe idealnie dopasowuje się do stopy. Buty są wytrzymałe i odporne na zniszczenia. Oprócz tego doskonale sprawdzają się w trudnych warunkach terenowych i atmosferycznych. Skóra jest nie tylko trwała, ale też oddychająca i przyjazna dla stopy.

Wśród osób uprawiających trekking szczególnie doceniane są buty sznurowane. Dlaczego? Ten typ obuwia pozwala usztywnić nogę i zniwelować w ten sposób ryzyko kontuzji. Co więcej, sznurowane buty można sprawnie założyć, a także szybko zdjąć. Buty trekkingowe powinny być lekkie i wygodne. Ponadto, warto decydować się na zakup obuwia, które podlega gwarancji.

Jak dbać o buty trekkingowe?

Zwiększenie żywotności i wytrzymałości butów jest możliwe dzięki regularnej pielęgnacji oraz impregnacji. Do czyszczenia butów trekkingowych wystarczy szczoteczka i woda.Nie trzeba używać, więc specjalnych środków. Bardzo istotną kwestią jest dokładne osuszenie obuwia po każdym użytkowaniu. Należy jednak unikać suszenia w pobliżu gorącego kaloryfera, ponieważ może to doprowadzić do pęknięć materiału. Natomiast impregnację najlepiej przeprowadzić za pomocą specjalnych preparatów przeznaczonych do skóry naturalnej.

Materiał partnera