Czy warto zainwestować w używany sprzęt snowboardowy?  

Zima to idealny czas na snowboard! Osoby, które jeszcze go nie próbowały, powinny koniecznie ruszyć na stok i spróbować swoich sił. Co warto podkreślić, na początku snowboardowej przygody, warto zainwestować w używany sprzęt, który idealnie sprawdzi się podczas nauki jazdy. Dowiedz się, dlaczego warto wyposażyć się w używany zamiast nowego sprzęt na snowboard.

Snowboard – początki, czyli jaka deska sprawdzi się najlepiej?

Deska snowboardowa to najważniejszy sprzęt w tym sporcie, dlatego należy wybrać ją z głową, biorąc pod uwagę wiele, ważnych kwestii. Przede wszystkim, należy podkreślić, że przy zakupie pierwszej deski nie zawsze najlepszym wyborem będzie najdroższy sprzęt. Jeśli jeszcze nie wiesz, czy polubisz snowboard, warto zainwestować w używaną deskę. Trzeba pamiętać, że będzie to sprzęt do nauki, dlatego też może szybko się zniszczyć. Ważna kwestią, którą należy rozważyć po odpowiednim dobraniu długości i szerokości deski snowboardowej jest jej rdzeń, który może być drewniany lub piankowy. Osoby, które zdecydują się na zakup używanego sprzętu zamiast nowego, mogą wybrać lepsze, używane deski z drewnianym rdzeniem, zamiast nowych, tańszych i z gorszym, piankowym rdzeniem. Warto podkreślić, że używana deska snowboardowa od znanego producenta może się okazać lepszym wyborem niż jej nowy, tyle samo wart, ale gorszej jakości odpowiednik. Wybierając się na snowboard, warto zatem zainwestować w używaną deskę zamiast nowej, trzeba tylko sprawdzić, by krawędzie były gładkie, a ślizg nie był poobdzierany.

Używany kask, kurtka i spodnie snowboardowe – czy warto w nie inwestować?

Należy również podkreślić, że także odzież snowboardowa m.in. kask, kurtka, spodnie oraz inne akcesoria na stok są dość kosztowne. Jednak pierwsze wypady i nauka jazdy nie muszą być bardzo drogie, gdy zakupi się używany sprzęt. Sklepy snowboardowe, które mają go w swojej ofercie dbają o to, by jakość była dobra, a ogólny wygląd zadowalający.

Należy jednak podkreślić, aby w używany sprzęt zaopatrywać się w pewnych sklepach, których sprzęt na snowboard jest sprawdzony i ma się pewność, że np. kask snowboardowy nie przeszedł wypadku i tym samym nie pełni już należycie swoich funkcji – podkreśla specjalista z Boardslide.pl.

Warto także podkreślić, że dla osób, które nie chcą kupować, zarówno nowego, jak i używanego sprzętu na snowboard, idealną opcją będzie sklep snowboardowy z wypożyczalnią. Wypożyczenie sprzętu snowboardowego w takim miejscu to propozycja dla osób, które nie lubią stania w kolejce do wypożyczalni pod stokiem. W takiej wypożyczalni można na spokojnie wybrać deskę snowboardową, kask, spodnie, kurtkę oraz inne akcesoria od najlepszych producentów i z fachowym doradztwem.

Materiał partnera