dziewczyna z bambusowym rowerem

Czy rowery bambusowe nadają się do jazdy po mieście?

Rower bambusowy to świetna alternatywa dla tradycyjnych jednośladów, która z pewnością pozwoli ci wyróżnić się z tłumu. Wiele osób zastanawia się jednak, jak taki rower radzi sobie w trakcie jazdy po mieście. Odpowiedź jest jednoznaczna – radzi sobie naprawdę dobrze! Sprawdź, dlaczego rower miejski z naturalną bambusową ramą może być optymalnym wyborem również dla ciebie.

Dobra amortyzacja to podstawa

Dużą zaletą bambusowych ram jest to, że bardzo dobrze pochłaniają drgania. Jest to efekt lepkosprężystych właściwości celulozy i ligniny, głównych składników tyczek. Pod tym względem lekki bambus osiąga o wiele lepsze wyniki niż stal czy aluminium, obecnie jedne z najpopularniejszych materiałów ram rowerowych. Na uwagę zasługuje też fakt, że bambusowa rama w jednym momencie może pochłaniać wiele zakresów częstotliwości drgań. W praktyce oznacza to, że rower w wersji miejskiej nie potrzebuje żadnych dodatkowych amortyzatorów i jest w stanie zapewnić komfortową jazdę, w której trakcie niestraszne będą nam krawężniki i kocie łby.

Lekka i wytrzymała konstrukcja

Rower bambusowy jest także bardzo lekki, co jest bardzo istotne w przypadku jazdy po mieście, gdy nasz jednoślad dość często musimy nosić po schodach lub przenosić nad wysokim krawężnikiem. Przy odpowiednim doborze osprzętu rower może ważyć zaledwie dziesięć kilogramów. Co ważne, bambus to także materiał, który bez problemu wytrzymuje wysokie obciążenie. W Azji wykorzystuje się go nawet do budowy rusztowań. Na rowerze możemy zatem spokojnie zamontować duży koszyk lub bagażnik, w którym przewieziemy nawet większe zakupy. Ten środek transportu spełnia zatem wszystkie wymagania, jakie stawiamy rowerom do jazdy po mieście.

Oryginalny design rowerów z bambusa

Mieszkańcy dużych miast często cenią sobie oryginalność. Każdy rower z bambusa jest całkowicie niepowtarzalny, nie ma bowiem dwóch takich samych bambusowych tyczek.  Wiele manufaktur, m.in. polski producent rowerów bambusowych HUSA BIKES, oferuje także wiele możliwości personalizacji roweru według potrzeb konkretnego użytkownika. Wybierając sprawdzonego wytwórcę, możemy mieć zatem pewność, że cała konstrukcja będzie przemyślana zarówno pod kątem stylistyki, jak i funkcjonalności. Jeśli jednak mamy w sobie żyłkę konstruktora, możemy także złożyć taki rower samemu, w internecie można nawet kupić bambusowe tyczki wyselekcjonowane specjalnie do budowy rowerów! Te wyjątkowe pojazdy są zatem na wyciągnięcie ręki!

Materiał partnera