Częste błędy popełniane przy wyborze roweru

Zakup roweru pozornie nie jest trudną rzeczą. Dużo bardziej wymagające jest znalezienie sprzętu dobrego pod względem jakości, ale też atrakcyjnego cenowo jednośladu. Dlatego decyzji o kupnie nie należy podejmować pochopnie i „na szybko” – nawet, jeśli sezon już się rozpoczął. Czym kierować się przy wyborze właściwego jednośladu? Jakich błędów unikać? Dowiedz się więcej na ten temat.

Oczekiwania a rzeczywistość

W obecnych czasach wszystko ma swoje konkretne zastosowanie. Wiele rzeczy nie może być wykorzystywanych do wszystkiego i tak samo jest z rowerami. Nie ma jednego, dobrego do każdego rodzaju jazdy. Dlatego np. w ofercie sklepu rowerowego Row Mot znaleźć można modele wysoko wyspecjalizowane. Już sam rower szosowy ma kilkanaście odmian. Można je wykorzystać podczas treningów, zawodów, jazdy czasowej, triathlonu bądź jazdy turystycznej. Dla laików każdy z nich będzie taki sam, a specjaliści zaznaczają, że niewiele osób, kupując rower, bierze pod uwagę swoje oczekiwania i późniejsze wykorzystanie. Wybierając odpowiedni, należy koniecznie przeanalizować własne potrzeby. Ważne jest ustalenie głównego celu jego zakupu, jak i pobocznego. Wielu klientów obawia się, że samodzielne wybranie właściwego modelu jest niezwykle trudne. W każdym punkcie rowerowym kupujący mogą liczyć na pełne wsparcie profesjonalistów, którzy po wysłuchaniu oczekiwań wskaże właściwe modele.

Rozmiar roweru ma znaczenie

Bez względu na to, jaki model zostanie wybrany, warto pamiętać o dopasowaniu go także pod względem odpowiedniego rozmiaru. Zaskakujący jest fakt, że wielu klientów zapomina o tej konieczności. Największy problem z doborem roweru pojawia się podczas zakupów internetowych. Najważniejsze jest przymierzenie się do jednośladu i przejechanie choćby kilku metrów. Już po krótkim odcinku można zyskać informację jaką pozycję do przyjęcia wymaga podczas jazdy, czy jest ona wygodna i właściwa. Mimo to niejednokrotnie, zamiast zmieniać rozmiar roweru, wystarczy odpowiednio wyregulować siodełko czy wymienić mostek, na którym mocowana jest kierownica. Wymiana tych kilku części zajmuje niewiele czasu, a pozwala zwiększyć komfort podczas uprawiania sportów czy rekreacyjnych wycieczek. Na koniec warto zwrócić uwagę, że rower do sportów może być odrobinę za mały, jednak do turystyki już nie. Codzienne korzystanie z niego wymaga odpowiedniej wygody i komfortu. Dużo mniejszym problemem jest delikatnie większa rama niż niższa. Najważniejszym kryterium oznaczającym dobrze dobrany model jest postawa – nie może być ona skulona. Jeśli taką użytkownik przybiera, to znak, że wybrał właściwy jednoślad.

Materiał partnera