Bieżnie domowe do biegania – co wiedzieć, by wybrać najlepszy model?

Jednym z najczęściej kupowanych urządzeń do domowej siłowni jest z pewnością bieżnia do biegania. Pozwala ona utrzymać kondycję nawet w warunkach, które utrudniają regularne treningi na świeżym powietrzu. Deszcz, śnieg, złe samopoczucie, gorszy dzień w pracy, korki, konieczność wykupienia karnetu na siłownię – wszystko to sprawia, że wiele osób zaniedbuje regularne treningi. By uciec temu niezdrowemu scenariuszowi, polecamy wyposażenie domowej siłowni w bieżnię do biegania. Jaki model wybrać? Co warto wiedzieć o tym sprzęcie? Na te i inne pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule. Serdecznie zapraszamy do lektury poniższych akapitów.

Do kogo skierowane są bieżnie?

Domowe bieżnie do biegania to sprzęt uniwersalny, z którego może korzystać praktycznie każdy. I młody, i stary, ten, kto bieganiu poświęcił życie, jak i ten, który w tej dyscyplinie sportowej stawia dopiero swoje pierwsze kroki. Bieżnia może służyć zarówno jako podstawa treningu cardio, jak i być wstępem do treningu siłowego. Niezależnie od sposobu jej wykorzystania, zawsze pomoże utrzymać właściwą kondycję, a także pozytywnie wpłynie na naszą sylwetkę.

Podział bieżni ze względu na sposób działania

Bieżnie można podzielić ze względu na sposób działania, a dokładniej mówiąc: napędzający je mechanizm. Mechanizm ten obraca taśmę, po której się biega. W zależności od wyboru modelu zachodzi to na różne sposoby. Bieżnia magnetyczna zostaje napędzona podczas biegu siłą naszych nóg, z kolei bieżnia elektryczna posiada silnik, który wprawia taśmę w ruch. Bieżnia magnetyczna należy do modeli najmniej skomplikowanych i najtańszych, jednocześnie pozbawiona jest wielu udogodnień bieżni elektrycznej. W tej drugiej możemy na przykład wybrać rodzaj treningu (do wyboru mamy kilka zróżnicowanych programów). Dzięki temu ćwiczenia na bieżni nie znudzą się i każdego dnia będziesz mógł zabrać się za trening z nowym zapasem sił. Dzięki takim ćwiczeniom jak „bieg z obciążeniem” lub „bieg pod górę” będziesz mógł dostosować trening do własnych możliwości, a w miarę postępu stawiać na bardziej zaawansowany i wymagający trening.

Bieżnia w Twoim domu

Jak pokazują powyższe akapity bieżnia na wyposażeniu domowej siłowni, to wcale nie jest głupi pomysł. Dzięki nim możemy wzmocnić kondycję i poprawić sylwetkę, a dzięki różnorodnym programom treningowym ćwiczenia na niej szybko nam się nie znudzą. Polecamy!

Materiał partnera