Zwiedzanie USA - Wielki Kanion

Zwiedzanie USA. Top 5 miejsc wartych zobaczenia

Marzeniem wielu osób jest zwiedzenie świata. Według niektórych człowiek najwięcej się uczy o sobie i innych kulturach poprzez podróże. Coraz częściej turyści żądni przygód wybierają Stany Zjednoczone. Wiele osób jest skuszone zobaczeniem krajobrazów, które dotychczas widywało w serialach i filmach. Dowiedz się, jakie miejsca powinieneś zobaczyć w USA.

Jak podróżować?

Statystyczny Polak, planując wakacje za granicą, wybiera Grecję, Włochy, Turcję czy Hiszpanię. Część osób decyduje się na usługi biur podróży, inni natomiast sami organizują wyjazd. W przypadku bardziej odległych podróży, jak np. wizyta w Stanach Zjednoczonych warto się wesprzeć specjalistami. Takie wyjazdy organizuje firma Kiribati Club.  Zwiedzanie USA to duże przedsięwzięcie, również logistyczne. Najlepiej skorzystać z biura podróży, które specjalizuje się w organizowaniu takich wyjazdów. Zanim podejmiesz decyzję o rezerwacji wycieczki, sprawdź:

  • wielkość grup wycieczkowych – często biura podróży kuszą niską ceną, natomiast później się okazuje, że turnus wykupiło wiele klientów, a opiekun jest tylko jeden. Optymalnie grupy liczą maksymalnie 12 osób;
  • dodatkowe opłaty – nierzadko single muszą dopłacić za zakwaterowanie, dlatego lepiej wybrać firmę, która ma uczciwe ceny dla osób podróżujących samotnie,
  • tryb zwiedzania – dobrze jest współpracować z biurem podróży, które proponuje racjonalną turystykę z poszanowaniem dla innych kultur i ekologii.

Stosując się do tych rad, będzie Ci łatwiej wybrać odpowiednią firmę do zorganizowania podróży.

Niezwykłe krajobrazy Stanów Zjednoczonych

Wycieczka do USA to okazja do zobaczenia pięknych i niepowtarzalnych krajobrazów. Co warto zwiedzić podczas wyjazdu?

  1. Wielki Kanion

To doskonałe miejsce dla osób, które kochają aktywny wypoczynek. Dobre biura podróży oferują ciekawą atrakcję w postaci przelotu samolotem nad Wielkim Kanionem.

  1. Park Narodowy Yellowstone

Ten park narodowy znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa Kultury i Przyrody UNESCO. Turyści kochają to miejsce za gorące źródła, gejzery oraz widowiskowe szlaki górskie.

  1. Park Narodowy Yosemite

Cechą Yosemite jest naturalny krajobraz bez śladów ingerencji człowieka. To niesamowita gratka dla osób kochających naturę, wodospady i góry.

  1. Dolina Śmierci

Mimo przerażającej nazwy warto zobaczyć, jak wygląda jedne z najgorętszych miejsc na ziemi. W Dolinie Śmierci można zaobserwować zjawisko wędrujących kamieni.

  1. Park Narodowy Bryce

Zaskoczy Cię niesamowitymi formacjami skalnymi i pięknymi widokami.

USA to kraj pełen niezwykłych krajobrazów.

Materiał partnera