Zumba

ZUMBA jako alternatywa do ćwiczeń interwałowych/cardio

Zumba to styl tańca gimnastycznego praktykowany tak naprawdę na całym świecie. Za powstanie zumby odpowiada kolumbijski instruktor aerobiku Alberto “Beto” Pereza, który wymyślił jej choreografię w 1998 roku. Od tamtego momentu Zumba zdążyła zyskać ogromną popularność i obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych tańców na całym świecie. Dlaczego warto ćwiczyć zumbę i czy może zastąpić ona trening cardio?

Największe zalety Zumby

Zumba to taneczna forma treningu, która w ostatnim czasie stała się prawdziwym hitem. Spotkać się z nią można nie tylko na siłowniach, ale również szkołach tanecznych. Zumba to także świetny sposób na zintegrowanie ze sobą grupy na różnego rodzaju wycieczkach czy w ośrodkach wypoczynkowych.

Dlaczego taniec ten jest aż tak popularny? Oprócz niezapomnianej rozrywki zumba oferuje szereg korzyści wpływających na zdrowie i kondycję człowieka. Zumba to przede wszystkim skuteczny sposób na odchudzanie.

Kolejną zaletą tego tańca jest poprawa kondycji oraz wytrzymałości organizmu. Intensywny taniec sprawi, że Twój organizm będzie dużo lepiej dotleniony. Trening ten wpływa również na metabolizm, zwiększa wytrzymałość serca oraz odpowiada za rzeźbienie mięśni.

Codzienne wykonywanie tych samych ćwiczeń na siłowni powoli staje się dla Ciebie monotonne? Dzięki zumbie możesz urozmaicić swój trening o nowe ćwiczenia. Jeśli chcesz nauczyć się zumby, ciekawą propozycją jest skorzystanie z usług szkoły tańca.

Naukę taką oferuje studio tańca Let’s Dance w Gliwicach. Jest to miejsce zarówno dla prawdziwych miłośników tańca, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z taką aktywnością.

Trening cardio a zumba

Planujesz zrzucić kilka zbędnych kilogramów? A może pracujesz nad swoją kondycją. Trening interwałowy to rozwiązanie właśnie dla Ciebie. Charakteryzuje się on dużą intensywnością ćwiczeń powtarzanych w seriach. Treningi cardio zalecane są również dla osób, które pracują nad budową masy mięśniowej.

Nie wiesz, na jaki konkretnie trening interwałowy się zdecydować? Ciekawą propozycją jest zumba. Taneczne ruchy zumby angażujące każdą partię ciała bez problemu zastąpią nawet najbardziej wymagające ćwiczenia cardio.

Zumba to świetna alternatywa dla klasycznego treningu, w której uczestniczyć może tak naprawdę każdy bez względu na formę czy wiek. Zumbę po poznaniu podstawowych kroków bez żadnych przeciwwskazań możesz ćwiczyć nawet w zaciszu swojego własnego domu, a w zabawę możesz zaangażować całą swoją rodzinę. Wyczerpujący trening w połączeniu ze świetną rozrywką to coś, czego po prostu trzeba spróbować.

Materiał partnera