hotel z wyżywieniem

Zalety hoteli z wyżywieniem

Często podczas wyboru hotelu na wyjazd bierzemy pod uwagę to, czy oferuje on wyżywienie wliczone w cenę. Cały rok większość z nas pracuje i mierzy się z trudami codziennego życia. Kiedy już decydujemy się na wyjazd, chcemy mieć więc jak najwięcej wolnego czasu, aby odpocząć. Wykupienie noclegu z wyżywieniem jest idealnym sposobem na oszczędzenie czasu, który byłby potrzebny na zrobienie zakupów oraz gotowanie.

Wyżywienie w hotelu – same plusy

Jest to przede wszystkim wygoda. Nie trzeba tracić cennego czasu na robienie zakupów spożywczych czy dojazd do sklepu. Oprócz tego nie trzeba wykonywać wszystkich czynności związanych z gotowaniem oraz zmywać naczyń po skończonym posiłku. Wolny czas można spożytkować na korzystanie z udogodnień hotelu czy na zwiedzanie okolicy. Wybierając hotel na odpowiednim poziomie, można być pewnym, że posiłki będą zdrowe i pożywne. W dobrych hotelowych restauracjach posiłki są starannie komponowane. Ponadto, są przygotowywane ze świeżych składników najlepszej jakości. Dania serwowane w hotelowych restauracjach bardzo często cieszą nie tylko kubki smakowe, ale również oko. Jeśli chodzi o sprawy ekonomiczne, wyżywienie wliczone w pobyt w hotelu jest tańsze niż jedzenie w zwykłych restauracjach. Udogodnieniem jest także fakt, że restauracja hotelowa znajduje się w obiekcie. Jest to korzystne szczególnie dla rodzin z dziećmi oraz gdy warunki pogodowe nie są korzystne.

Rodzaje wyżywienia oferowane przez hotele

Warto zapoznać się z tym, jakie wyżywienie można znaleźć w ofercie hotelu. Często są one oznaczone skrótami. Zapoznając się z nimi można uniknąć ryzyka nieprzyjemnego zaskoczenia podczas pobytu. Skrót BO lub RO oznacza, że cena pobytu obejmuje jedynie zakwaterowanie bez wyżywienia.

Jak przekonują eksperci z hotelu Villa Herkules: „Zawsze można zapytać, ile trzeba by dopłacić za wyżywienie. Warto to robić, ponieważ często hotele mają różne promocje czy oferty specjalne dla swoich gości”.

Kolejnym skrótem jest BB, czyli bed&breakfast. W cenę pobytu jest wliczony pierwszy posiłek, czyli śniadanie. HB obejmuje dwa posiłki – śniadanie oraz obiadokolację, natomiast FB jest pakietem trzech głównych posiłków. Przed dokonaniem rezerwacji należy więc dokładnie zastanowić się, z której opcji skorzystamy. Zależy to przede wszystkim od celu wyjazdu, długości pobytu oraz naszych aktywności w danym miejscu pobytu.

Materiał partnera