Zakopane latem

Zakopane latem – co warto zobaczyć?

Zakopane to wyjątkowe miejsce na mapie Polski, szczególnie chętnie odwiedzane przez miłośników „białego szaleństwa” oraz innych sportów zimowych. Turyści przyjeżdżają tutaj zresztą przez cały rok, przyciągani licznymi atrakcjami, które można zobaczyć także w okresie letnim. Wiele par z różnych stron kraju decyduje się na romantyczny ślub i wesele w pięknych okolicznościach górskiej przyrody. Dowiedz się, dlaczego warto odwiedzić Zakopane latem.

Zakopane – bogata baza noclegowa

Planując wyjazd do Zakopanego, większość osób w pierwszej kolejności zastanawia się nad wyborem odpowiedniego hotelu. W stolicy Tatr funkcjonuje mnóstwo obiektów noclegowych, w których świadczone są również usługi gastronomiczne; możliwa jest tam także organizacja rozmaitych imprez okolicznościowych, takich jak wesele. W takich hotelach, jak Kraina Smaku, goście mają zapewnione liczne wygody, obsługa obiektu podchodzi indywidualnie do ich potrzeb, starając się spełnić wszystkie życzenia i wymagania. W razie potrzeby jest w stanie także doradzić klientom przyjeżdżającym do Zakopanego w lecie, gdzie koniecznie powinni się wybrać, aby uznać swój wyjazd za naprawdę udany.

Rozrywki dla aktywnych

Pod Giewontem można aktywnie spędzić czas, niezależnie od pory roku i panujących warunków pogodowych. W miesiącach letnich na turystów czekają tutaj liczne możliwości aktywnego spędzenia wolnego czasu. Dla łaknących prawdziwej przygody idealnym rozwiązaniem będzie udział w Quadoo Adventure – zorganizowanych pod okiem doświadczonych przewodników wyprawach quadami po malowniczych, górskich trasach. Wspaniałą atrakcją dla całej rodziny może okazać się również wyprawa rowerowa po okolicy przywiezionymi przez siebie lub wynajętymi w jednej z miejscowych wypożyczalni rowerami. Najmłodsi turyści i ich rodzice niewątpliwie ucieszą się z możliwości skorzystania ze Zjeżdżalni Grawitacyjnej Gubałówka, gwarantującej użytkownikom moc ekstremalnych wrażeń. Osoby odwiedzające Wielką Krokiew – jedną z najbardziej znanych atrakcji Zakopanego – mogą także zjechać ze spadu skoczni na specjalnym pontonie.

Atrakcje dla złaknionych wiedzy

W stolicy Tatr można także odwiedzić otwarte przez cały rok miejsca, w których wizyta ma nie tylko walory rozrywkowe, ale także edukacyjne. Osoby, dla których świadczone są usługi hotelowe i gastronomiczne na terenie Zakopanego, koniecznie powinny się udać np. do Iluzja Park, gdzie dostępna jest interaktywna wystawa poświęcona różnego rodzaju iluzjom. Warto także odwiedzić m.in. Muzeum Tatrzańskie, a także Podwodny Świat Zakopane.

Materiał partnera