Karkonosze

Za co turyści kochają Karkonosze?

Karkonosze to pasmo górskie położone na dolnym Śląsku i rozciągające się w zachodniej części Sudetów. Jest to region charakteryzujący się wielkim bogactwem geograficznym, ekologicznym i kulturowym. Stanowi on miejsce, w którym przenikała się historia i tradycja trzech krajów: Polski, Czech i Niemiec, co czyni go miejscem niezwykle atrakcyjnym dla turystów, tajemniczym i osnutym przez wiele legend i baśni.

Śnieżka – naturalne bogactwo i najwyższy szczyt Karkonoszy

Wyprawa w Karkonosze z pewnością okaże się atrakcją dla miłośników górskich i krajoznawczych wędrówek. U podnóża Karkonoszy znajduje się miasto Karpacz stanowiące duży ośrodek turystyczny i narciarski. Położone jest niedaleko największego szczytu Karkonoszy, czyli Śnieżki leżącej na polsko-czeskim pograniczu. Zbudowana jest ona ze skał metamorficznych o rzadko spotykanej geologicznej charakterystyce, przez co stanowi ona niezwykłej rangi naturalne bogactwo. Osiąga ona wysokość 1602 m n.p.m. dzięki czemu stanowi najwyższy szczyt Karkonoszy, Sudetów oraz całego Śląska. Aby poznać Śnieżkę oraz inne pomniki przyrody tego regionu można skorzystać z oferty noclegowej w Villi Karpacz.

Kraina górskich szczytów i wodospadów

Wśród innych przyrodniczych atrakcji można wymienić drugi szczyt Karkonoszy, czyli Szrenicę wznoszącą się na wysokość 1360 m n.p.m., która każdej zimy przyciąga wielu narciarzy. Piękne widoki zapewniają także znajdujące się niedaleko od Szklarskiej Poręby i Karpacza wodospady Szklarki i Kamieńczyka. Na turystów spragnionych wędrowania czekają setki szlaków położonych pośród gęstych połaci lasów, ale także strumyków czy jezior polodowcowych. Region jest również dość dobrze skomunikowany, ponieważ leży niedaleko trasy dojazdowej na drodze do Jeleniej Góry, dzięki czemu można dotrzeć tam także z innych miejsc w Polsce.

Możliwość wypoczynku w ciszy i spokoju natury

Klimat Karkonoszy jest dość surowy, ale dzięki temu śnieg utrzymuje się w nich przez długą część roku. Z kolei za zasługą bogatej szaty roślinnej powietrze zdaje się niezwykle świeże i rześkie, przez co Karkonosze są doskonałym miejscem na odpoczynek od dynamicznego i zabieganego miasta. Region ten może poszczycić się także szeroką ofertą turystyczną, począwszy od górskich schronisk i pensjonatów, uzdrowisk oferujących odprężające zabiegi aż po ekskluzywne hotele i pokoje w Karpaczu. Pozwala to poznać nowych ludzi z różnych części Polski, ale też zza granicy, którzy co rok przybywają do Karkonoszy zwabieni obietnicą odpoczynku i możliwością obcowania z dziką przyrodą.

Materiał partnera