Wycieczka do Podzamcza – doskonała propozycja dla grup i turystów indywidualnych

Podzamcze to niewielka, ale bardzo malownicza miejscowość położona na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Nie należy jej jednak mylić z pobliskim Ogrodzieńcem. Podzamcze jest miejscem, w którym znajdziemy liczne atrakcje turystyczne dla całej rodziny oraz grup zorganizowanych. Należy do nich m.in. Zamek Ogrodzieniec, Skalne Miasto oraz wiele innych. Co warto zobaczyć, odwiedzając Podzamcze?

Atrakcje Podzamcza – Zamek Ogrodzieniec

Jedną z najważniejszych i zarazem najciekawszych atrakcji, jakie dla turystów indywidualnych oraz grup zorganizowanych oferuje Podzamcze, jest znany w całej Polsce Zamek Ogrodzieniec. Warownia ta wznosi się na najwyższym wzgórzu jurajskim, na Górze Janowskiego, położonej na wysokości 515 m n.p.m. Zamek Ogrodzieniec to doskonale zachowane ruiny, które możemy zwiedzać zarówno jako turyści indywidualni, jak i w zorganizowanej grupie. Warto także wiedzieć, że w sezonie letnim na Zamku w Ogrodzieńcu odbywają się coroczne imprezy. Odwiedzając go, możemy więc wziąć udział m.in. w Najeździe Barbarzyńców, Turnieju Rycerskim lub koncercie muzycznym. Takie atrakcje sprawiają, że Zamek Ogrodzieniec jest wspaniałym miejscem nie tylko dla miłośników historii, ale także osób poszukujących rozrywki i atrakcji kulturalnych. Oferowane przez niego atrakcje z pewnością przypadną do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym turystom.

Skalne Miasto Podzamcza i Park Ogrodzieniec

Pod nazwą – Skalne Miasto Podzamcze kryją się unikalne oraz bardzo atrakcyjne turystycznie masywne ostańce skalne, które możemy zwiedzić tuż po odwiedzeniu Zamku Ogrodzienieckiego. W lecie możemy je oglądać, korzystając z wiodącej przez nie ścieżki edukacyjnej, a miłośników sportów zimowych w chłodniejszych miesiącach w roku z pewnością ucieszy obecność trasy narciarstwa biegowego, która przebiega obok nich. Ciekawą propozycją atrakcji Podzamcza, idealną dla całej rodziny, jest także Park Ogrodzieniec, który znajdziemy pod adresem Zamkowa 33. Jest to park rozrywki rodzinnej, zlokalizowany u samego podnóża Zamku Ogrodzieniec. Park składa się m.in. z takich atrakcji jak Park Miniatur, Park Doświadczeń Fizycznych, Park Rozrywki, Dom Strachów i Legend oraz Tor Saneczkowy. Tak zróżnicowane propozycje sprawiają, że w Parku Ogrodzieniec każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie a jeżeli wyjeżdżamy całą rodziną, to znajdzie się wiele atrakcji zarówno dla tych młodszych, jak i starszych turystów.

Materiał partnera