Rewal dobre miejsce na urlopowy wypoczynek

Wczasy nad morzem. Dlaczego Rewal to dobry wybór?

Wakacyjno-urlopowy wypoczynek nad morzem zawsze jest ogromną atrakcją, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Mnogość wygodnych miejsc noclegowych, a także lokalne atrakcje, to oferta nie do odrzucenia. Ponadto samo morze jest tym, co sprawia, że pobyt w takim miejscu zawsze należy do udanych. Kto nie lubi beztroskiego plażowania lub spacerów wzdłuż wybrzeża? Dlaczego warto odpoczywać w Rewalu?

Atrakcyjne ośrodki wypoczynkowe

Aby urlopowy pobyt się udał, potrzeba wybrać odpowiednie miejsce na noclegi. Polskie wybrzeże oferuje wiele punktów, które konkurują między sobą zarówno jeśli chodzi o atrakcyjne położenie, jak i poziom usług. Bardzo istotny jest również odpowiedni standard samego ośrodka. W idealnym miejscu może wypoczywać cała rodzina, trzeba tylko je odnaleźć.

Kompleksy wypoczynkowe, takie jak POLONIA w Rewalu, dostarczają szereg atrakcji, bez których wypoczynek nad morzem byłby niepełny. Przede wszystkim oferują wygodne i w europejskim standardzie, pokoje z łazienkami, a także nierzadko stojące oddzielnie, murowane domki kempingowe. Ponadto w ofercie dostaje się wiele urządzeń, które dodatkowo podnoszą komfort ośrodka. Aktualnie standardem jest zadbane otoczenie i ogrodzony teren, a także możliwość aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Niektóre ośrodki posiadają również kryty basen, co sprzyja bezpiecznemu pływaniu bez względu na pogodę.

W tym wszystkim nie zapomina się o najmłodszych. Na terenie wielu ośrodków wypoczynkowych znajdują się place zabaw, boiska oraz miejsca, gdzie dzieci mogą przebywać pod opieką animatorek zajęć rekreacyjnych.

Jakie atrakcje czekają na turystów w Rewalu?

Urlop nad morzem to zazwyczaj czas poznawania wielu ciekawych atrakcji. Tak się składa, że w Rewalu, jak też w obrębie całej gminy, jest ich wiele. Przede wszystkim jest nią plaża, szeroka i czysta. Będąc w Rewalu, nie sposób pominąć spacerów po tarasie widokowym, z którego widać zarówno wschód, jak i zachód słońca. Niedaleko tarasu można podziwiać metalowe szkielety wielorybów.

Inne atrakcje to baza rybacka, z której co rano wyjeżdżają kutry na połowy, Aleja Zakochanych i Aleja Róż, które znajdują się przy deptaku łączącym Rewal z Niechorzem. Przede wszystkim jednak warto wybrać się do niedalekiego Trzęsacza, gdzie na klifie stoi jeszcze fragment ruin kościoła z XIII wieku. Za czasów świetności stał dwa kilometry od morza. Dziś od urwiska dzieli go zaledwie kilka metrów. Aktualnie klif jest specjalnie wzmocniony, aby można się jeszcze długo cieszyć tym pięknym zabytkiem.

Materiał partnera