sanki drewniane dla dzieci

W czym tkwi sekret ponadczasowości sanek z drewna?

Drewniane sanki są obowiązkowym elementem zimowego wyposażenia niemal każdego dziecka. Zapewniają niezapomnianą zabawę na białym puchu. Są lekkie, ale równocześnie także solidne i wytrzymałe. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby z sanek korzystały także najmłodsze dzieci. Takie cechy sprawiają, że drewniane sanki są ponadczasowym elementem zimowego szaleństwa. Jakie zalety mają drewniane sanki?

Zalety drewnianych sanek

Śnieżna zima sprzyja zabawom na świeżym powietrzu. Ujemne temperatury nie powinny stanowić jednak przeszkody do wychodzenia na spacery z dzieckiem, szczególnie że można uczynić je znacznie atrakcyjniejszymi, wykorzystując do tego sanki. Klasyczne drewniane sanki wyróżniają się bezpieczeństwem i stabilnością. Na sankach drewnianych z górki mogą mknąć wszyscy, choć zwykle na ich zakup decydują się rodzice małych dzieci. Drewniane sanki są przede wszystkim lżejsze niż metalowe, ale jednocześnie bezpieczniejsze niż plastikowe.

Często zdarza się tak, że dziecko podczas jazdy na sankach zasypia. Dlatego najlepsze dla najmłodszych dzieci są modele sanek z oparciem, w których mogą jeździć nawet niemowlęta. Dobrym wyborem będą także sanki z tekstylnym siedziskiem, które można dokupić jako oddzielne akcesorium. Siedzisko klasyka może być wzbogacone o tekstylną plecionkę pokrytą wodoodporną farbą. Jest to lekka propozycja, a przy tym także funkcjonalna. Dobrym rozwiązaniem jest również zakupienie dodatkowego śpiworka do tradycyjnych sanek. Dzięki temu dziecko może być dodatkowo chronione przed zimnem nawet do poziomu ramion (w zależności od długości śpiworka i wzrostu malucha) oraz przed wypadnięciem.

Dlaczego zakup drewnianych sanek to dobre rozwiązanie?

Drewniane sanki to propozycja, która spełni oczekiwania nie tylko dzieci, ale także rodziców. Produkty te wyróżniają się bezpieczeństwem użytkowania, solidnym wykonaniem, odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne i dodatkiem praktycznych akcesoriów, które zapewniają komfort użytkownika i ułatwiają prowadzenie sanek przez rodzica. Modele wyprodukowane z litego drewna gwarantują trwałość na wiele lat.

Jak mówi pracownik firmy Drzewna Spółdzielnia Pracy, która oferuje produkcję sanek drewnianych:

Wybierając drewniane sanki dla dziecka, warto zwrócić uwagę, aby miały w komplecie rączkę do pchania. Taki gadżet nie jest wmontowany na stałe, tylko przykręca się go w razie potrzeby. Dzięki temu stojący za sankami rodzic nie przysłania widoku dziecku. Poza tym pchacz nie powoduje wżynania się w dłonie tak, jak sznurek. Innym elementem kompletu są uchwyty do ciągnięcia sanek. Elementy te zakończone są wygodnym uchwytem, który gwarantuje wygodę dla rodzica podczas ciągnięcia sanek.

Drewniane sanki mogą być zakupem na wiele lat, z którego dziecko będzie korzystać każdej zimy. Aby jednak tak się stało, warto decydować się na wybór jedynie sprawdzonych producentów oferujących taki asortyment. Sanki wykonane z litego drewna to gwarancja trwałości na wiele lat.

Materiał partnera