Skrzyneczki na prezenty

W co opakować prezent, aby prezentował się atrakcyjnie?

  Tradycyjną formą pakowania prezentów jest zawijanie przedmiotu w papier prezentowy, co często okazuje się mało estetyczne i czasochłonne. Dużo łatwiejsze jest nabycie gotowej torby. Jednak to rozwiązanie jest wręcz banalne, a jeśli dodamy do tego kolorowo-brokatowy rysunek, staje się także kiczowate. Jeśli chcesz stworzyć opakowanie równie atrakcyjne co prezent, przeczytaj ten artykuł.

Lite drewno zamiast kolorowego papieru

Przyjęło się, że opakowanie prezentowe ma spełniać rolę niespodzianki. Oznacza to, że niemal każdy przedmiot musimy czymś zawinąć lub w coś włożyć. Estetyka opakowań sprzedawanych w sklepach za bardzo się od siebie nie różni. Jeśli chcemy podarować coś naprawdę wartościowego osobie, na której nam zależy, torebka czy papier w jaskrawe kolory i kwiatowe motywy nie zawsze będzie dobrym pomysłem. Oryginalnym pomysłem na opakowanie prezentowe są drewniane skrzynki. Oferty producentów zawierają bardzo różne produkty. Możemy zakupić proste pudełeczko lub zamykany kuferek.

Pracownik sklepu internetowego www.sklep-decoupage.pl mówi: Na jeden mały drobiazg możemy nabyć okrągłe łubianki, a większą ilość drobnych przedmiotów schowamy w skrzynce z przegrodami. Możliwości jest bardzo wiele. Takie opakowanie nie jest jak papier, który od razu pójdzie do śmieci. Jest ono praktyczną częścią prezentu, którą szkoda wyrzucać.

Skrzyneczki przeznaczone na konkretne okazje

Niektóre wydarzenia wymagają od nas podarowania prezentu, który będzie wyglądał doskonale. Najlepszym przykładem jest forma podziękowania rodzicom, chrzestnym i dziadkom na ślubie. Para młoda wręcza prezent, a dwie rodziny dokładnie śledzą całą ceremonię. Na takie wydarzenia także znajdziemy ciekawe rozwiązania. Jednym z nich jest skrzynka wykonana z litego drewna, która posiada wycięte serca będące jednocześnie estetycznym dodatkiem i praktycznym uchwytem. Znajdziemy także drewniane pudełko w kształcie książki, w którym możemy umieścić np. Biblię na pierwszą komunę lub księgę gości podczas ślubu. Ciekawą formą opakowania będzie także skrzynka na zdjęcia, którą można podarować na 18. urodziny, okrągłą rocznicę lub pamiątkę z jakiegoś wydarzenia. Drewniany kuferek na wewnętrznej stronie pokrywy posiada ramkę na fotografię. Dzięki temu świetnie prezentuje się także wtedy, gdy stoi otwarty.

Samodzielne ozdabianie drewna

Zaletą prostych pudełek i skrzynek z litego drewna jest ich niska cena. Jeśli nie są one lakierowane, można je dodatkowo ozdobić techniką decoupage. Jest to forma ozdabiania przedmiotów polegająca na przyklejaniu na ich powierzchnię wzoru wyciętego z papieru. Koszty, jakie trzeba ponieść do jej przeprowadzenia, są niewielkie. Dodatkowo nie trzeba posiadać żadnych umiejętności artystycznych. Mimo to efekt jest naprawdę zadowalający. Na pudełka przeważnie nakleja się motywy wycięte z serwetek, lecz do stworzenia ciekawych ozdób  można także użyć gazet lub starych fotografii. Wszystko będzie zależało od tego, jakiej osobie wręczamy prezent oraz w ramach jakiej okazji. Pewne jest to, że takim opakowaniem przykujemy uwagę wszystkich zgromadzonych gości.

Materiał partnera