Trzygwiazdkowy hotel

Trzygwiazdkowe hotele. Co mają do zaoferowania?

Częstą praktyką jest wybór miejsca noclegowego na podstawie ilości gwiazdek jaka została mu nadana. Nie zawsze jednak mamy świadomość co owe gwiazdki oznaczają. Wymogi stawiane hotelom są określone w przepisach prawnych i wiedza o nich pozwoli zaoszczędzić rozczarowań. Optymalnym wyborem jest hotel trzygwiazdkowy, który zapewnia korzystny stosunek ceny do jakości usług- nie wydając zbyt wiele, zapewnimy sobie zadowalające warunki noclegowe.

Standardy hoteli trzygwiazdkowych

Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki dokładnie określa, jakie standardy powinien spełniać hotel o danej ilości gwiazdek. Jeśli chodzi o hotel trzygwiazdkowy jednym z wymogów jest zapewnienie gościom dodatkowych usług takich jak pranie, prasowanie oraz czyszczenie odzieży. Dodatkowo do hotelu powinna przynależeć restauracja, a nie tylko bar, jak przy hotelach jedno- i dwugwiazdkowych. Hotel trzygwiazdkowy powinien ponadto dawać możliwość zakupu podstawowych środków higieny osobistej.

Dodatkowo, jak tłumaczy personel Hotelu Pod Wulkanem: „W hotelu trzygwiazdkowym powinna istnieć możliwość zamówienia posiłku wprost do pokoju, czyli tak zwany room-service. W tym standardzie każdy pokój posiada łazienkę i oferuje ręczniki kąpielowe, podstawowe kosmetyki, a także zapewnia wodę butelkowaną w ilości, jaka odpowiada liczbie gości”. Przepisy wymagają także, by pokój jednoosobowy miał powierzchnię nie mniejszą niż 10 metrów kwadratowych, a w przypadku pokoju dwuosobowego jest to 14 metrów  kwadratowych.

Podstawowe wyposażenie pokoju

Hotele trzygwiazdkowe to obiekty o podwyższonym standardzie, dlatego pewne normy odnośnie wyposażenia są narzucone z góry. Pokój w zależności od jego rodzaju powinien posiadać łóżko jednoosobowe o wymiarach 90 na 200 cm lub dwuosobowe o wymiarach 140 na 200 cm. Ponadto do wyposażenia obowiązkowego należy szafa lub wnęka garderobiana. Każdemu z gości powinny przysługiwać minimum trzy wieszaki. Inne elementy niezbędne to: lustro, wieszak na odzież wierzchnią, oświetlenie górne, lampka nocna, biurko lub stół oraz minimum dwa krzesła. Goście powinni mieć łatwy dostęp do co najmniej jednego gniazdka elektrycznego. Dopełnieniem wystroju wnętrza w hotelu trzygwiazdkowym powinna być wykładzina dywanowa, ewentualnie dywaniki, a także rolety lub zasłony. Co więcej, pokój powinien być wyposażony w telewizor, telefon oraz materiały piśmiennicze.

Inne usługi i udogodnienia

Każdy hotel trzygwiazdkowy daje możliwość płacenia kartą. Ponadto, personel powinien mieć zapewniony jednolity strój i wykazywać się wysoką kulturą osobistą, przejść kurs pierwszej pomocy oraz dbać o czystość obiektu. Podróżni mają także możliwość przechowania bagażu oraz kosztowności i gotówki w bezpiecznym miejscu, a recepcja czynna jest 24 godziny na dobę.

Materiał partnera