Tarot. Porady dla początkujących

Tarotem nazywana jest talia kart służąca nie tylko do wróżenia, a właściwie przewidywania przyszłości, ale też do gry, medytacji i pozyskiwania cennych wskazówek. Nie bez powodu praktyka ta z biegiem lat zyskuje na popularności, coraz więcej osób chce wiedzieć, jak prawidłowo stawiać tarota i co zrobić, by być w tym z czasem jeszcze bardziej sprawnym niż wcześniej.

Jakie karty wybrać?

Karty tarota mogą przybierać różny wygląd. Wszystkim tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z ich czytaniem, polecam przejrzenie kilku dostępnych talii i ustalenie, która z nich przemawia do nas najbardziej. By móc prawidłowo rozumieć wyłożone karty, musimy je czuć, wtedy z łatwością przyjdzie nam widzenie w nich głębokich znaczeń – mówi ekspert z wydawnictwa Synergie Polska.

Dobrą radą dla początkujących w sztuce stawiania tarota jest wybranie właściwej talii – jest to prosta wskazówka, ale dająca niebywałe korzyści płynące z wzięcia jej pod uwagę. Warto przejrzeć kilka, a może nawet kilkanaście lub więcej dostępnych na rynku talii i dzięki temu zdecydować, która najsilniej do nas przemawia. Wiele osób może powiedzieć, że przecież karty to karty i nie ma pomiędzy nimi większego znaczenia – takie myślenie jest ogromnym błędem. Karty tarota różnią się od siebie, w niektórych przypadkach bardziej, niż mogłoby się wydawać. Przekonają się o tym wszyscy ci, którzy zapoznają się z aktualną ofertą kart tarota, zobaczą wówczas, jak bardzo mogą się one od siebie różnić. Dobrze jeśli osoby początkujące postawią na karty o niezbyt skomplikowanej symbolice, dzięki temu łatwiej im będzie zyskiwać biegłość w czytaniu z odkrytych obrazów.

Nigdy nie zapominaj o energii zawartej w kartach

Jeśli chcemy nabyć wprawę w czytaniu kart tarota, nie wolno nam zapominać o tym, że kiedy korzystamy z nich dla danej osoby, to energia pochodząca z jej historii, przechodzi na wykorzystywane przez nas karty. Jest to konsekwencja stawiania tarota, która powoduje konieczność regularnego oczyszczania używanych przez nas kart. Po odbytej sesji, podczas której przewidywaliśmy przyszłość, doradzaliśmy życiowo, nabywaliśmy wiedzę o samym sobie bądź w jeszcze inny sposób czerpaliśmy z mocy tkwiącej w tej praktyce, zobowiązani jesteśmy do właściwego oczyszczenia wykorzystanych przedmiotów – jeśli tego nie zrobimy, nie będą one właściwie przygotowane do następnego użycia. Pozbywanie się energii z kart polega zazwyczaj na układaniu ich kolejno pod koniec dnia. Niektórzy wolą jednak tasować je nad płomieniem świecy i w ten sposób likwidować zawarte w nich emocje. Istnieją różne metody oczyszczania kart tarota, każdy powinien stosować taką, która jest dla niego najbardziej odpowiednia.

Materiał partnera