Śmieszne VS. pożyteczne, czyli jaki prezent z okazji 50-tych urodzin?

Podobno aktualnie pięćdziesiątka to nowa czterdziestka. W dzisiejszych czasach trudno sobie wyobrazić, że pięćdziesięciolatek to już nobliwy staruszek.

Jeszcze niedawno, 50te urodziny kojarzyły się ze statecznym, siwym panem, który z niecierpliwością oczekuje wnucząt. Podobnie postrzegane były kobiety – niezbyt atrakcyjne, nieaktywne zawodowo lub wygaszające swoją aktywność. Z kotem na kolanach, dziergające na drutach robótki z włóczki w bujanym fotelu. Czasy jednak zdecydowanie się zmieniły. Mało który pięćdziesięciolatek czy pięćdziesięciolatka nie pracuje już zawodowo. W dzisiejszych czasach 50te urodziny nie spędzają snu z powiek, bowiem jest to aktualnie wiek, kiedy dojrzały człowiek bierze tak zwany drugi oddech. Jego sytuacja zawodowa jest już stabilna, posiada bogate doświadczenie i krąg sprawdzonych przyjaciół. Nie bez znaczenia jest stabilizacja finansowa. Dzieci są już zapewne odchowane i samodzielnie funkcjonują w świecie. Taka sytuacja sprawia, że człowiek może ponownie skupić się na swoich zainteresowaniach i pasjach, które być może zaniedbał z powodu rodzinnych obowiązków. Wybór prezentów może być w tym wypadku i prosty i trudny.

Co wybrać?

Człowiek pięćdziesięcioletni zapewne osiągnął już w życiu taki etap, że nie czuje palącej potrzeby jakiegoś konkretnego prezentu. Bezpieczną opcją prezentową są zawsze przydatne dobre alkohole (nawet jeśli nie zostaną skonsumowane przez jubilata, to może przekazać je dalej), wyszukane smakołyki (np. czekoladki), okazałe naręcza kwiatów. Można wybrać także aktualną książkę lub piękny przedmiot użytkowy – paterę, komplet szkła do ulubionego alkoholu, lub coś, co przyda się w codziennej pracy: elegancki długopis czy dyskretną biżuterię (np. spinka do krawata dla mężczyzny). Jeśli jednak mamy odwagę wyjść poza bezpieczne schematy, poszukajmy w internecie bardziej niecodziennych prezentów. Z pomocą przyjść może internetowa wyszukiwarka prezentowa Lovvi. Dzięki wygodnym filtrom można odnaleźć także nietuzinkowe prezenty.

Pożyteczne…

Jak każdy prezent, aby był trafiony – musi pasować do swojego adresata, a przez to trzeba zadać sobie nieco trudu i poznać jubilata lub jubilatkę bliżej, jeśli do 50tych urodzin nie udało się tego dokonać. Pożyteczny prezent może nawiązywać do codziennych aktywności – może to być już wcześniej wspomniany elegancki długopis albo ciekawy wizytownik. Wyszukiwarki prezentowe proponują także, aby wybrać pendrive z grawerem lub pomocników w spędzaniu wolnego czasu, na przykład zestaw do tenisa. Kobieta na 50te urodziny z pewnością doceni markową biżuterię, dobre perfumy czy pakiety dla urody (np. pobyt w SPA). Dla mężczyzny zawsze dobrym pomysłem jest wspomniany alkohol, ale może być nim także komplet noży kuchennych, jeśli pan jest zapalonym domowym kucharzem. Zdecydowanie łatwiej wybierać prezent, jeśli zna się pasje jubilata. Na 50te urodziny można także zaproponować naukę nowych rzeczy, jest to w końcu czas, kiedy można skupić się na sobie i rozwoju własnym. Można podarować rozmaite kursy, na przykład kurs gry na pianinie albo kurs gry w golfa. Ciekawym pomysłem może być także kurs doszkalający umiejętności prowadzenia samochodu w ekstremalnych warunkach, które odbywają się na specjalnych, przystosowanych do tego torach albo kurs strzelecki.

…vs. śmieszne

Czasami warto postarać się o prezent nieco bardziej niestandardowy, zwłaszcza kiedy jubilata czy jubilatkę cechuje poczucie humoru. Bowiem 50te urodziny można wziąć bardzo serio, wtedy lepiej wybrać bezpieczne prezenty. Jednak jeśli jest to osoba lubiąca zabawę, dowcipniś i dusza towarzystwa – warto pokusić się o szalony prezent. Także tutaj pomocne są internetowe inspiracje prezentowe jak np. czekoladowy samochód lub motocykl, zabawnie drukowane koszulki oraz śmieszne naklejki na laptopa. Śmiesznym prezentem może być także impreza niespodzianka, połączona z karaoke lub przebieraniem się (tak, aby pozostać nierozpoznanym). Możliwości dobrej zabawy i akcesoriów na imprezę są aktualnie niemalże nieograniczone. Śmieszne prezenty będą udane jedynie wtedy, kiedy śmiać się z nich będzie jubilat czy jubilatka. Dlatego ważne jest, aby swoim prezentem nie przekroczyć granicy dobrego smaku. Niebieskie tabletki w stylizowanym opakowaniu mogą przynieść więcej zażenowania aniżeli śmiechu, stąd należy odpowiednio starannie dobierać śmieszne prezenty do adresata. Lepiej bowiem nie minąć się z poczuciem humoru odmiennym od naszego.

Inne opcje

Oczywiście prezenty nie muszą być jednoznacznie pożyteczne czy śmieszne, można oba te warianty połączyć. Dobrym pomysłem mogą być spersonalizowane elementy biżuterii, na przykład zawieszka lub spinki do mankietów ze śmiesznym nadrukiem. Na 50te urodziny można podarować szereg prezentów opartych na doświadczeniu. Mogą to być na przykład lot balonem albo spływ kajakowy w górach. Bardziej ekstremalne doświadczenie może zapewnić wizyta w escape roomie, wycieczka do parku przygód albo połączenie dwóch atrakcji: off-roadowej wycieczki zakończonej romantyczną kolacją we dwoje w pięknych okolicznościach przyrody. Dla zwolenników spokojnych rozrywek proponujemy wycieczkę do SPA albo degustację ulubionych trunków. Tak naprawdę 50te urodziny nie muszą przypominać kolejnej nudnej i sztywnej imprezy rodzinnej. Dzięki szerokiej ofercie niestandardowych pomysłów na prezenty, jubilat może poczuć się jakby tak naprawdę świętował nie 50 urodziny, ale osiemnaste.

Materiał partnera