Samo Centrum Wszechświata i zespoły Universe

Samo Centrum Wszechświata to niezwykłe miejsce w Warszawie, które szerzej znane jest między innymi z tego, że organizowane są tutaj różnego rodzaju konferencje naukowe, spotkania firmowe czy warsztaty koktajlowe. Wnętrza Centrum wykorzystywane są także jako tło dla konferencji prasowych oraz profesjonalnych sesji zdjęciowych gwiazd kina, estrady czy polityki, bo i tutaj wyprodukowaliśmy sobie celebrytów. Coraz częściej Samo Centrum Wszechświata rozpoznawane jest jednak dzięki marce Universe, czyli dzięki grupom tanecznym zajmującym jeden z poziomów tego postindustrialnego budynku na warszawskiej Woli.

Czym jest Universe?

Universe to grupy taneczne o różnym stopniu zaawansowania, które powstawały w tym samym czasie, kiedy rodziło się Samo Centrum Wszechświata. Zbieżność nazw nie jest tutaj przypadkowa, ponieważ zespoły Universe (czyli „wszechświat”) oraz Samo Centrum Wszechświata nawiązują do tych samych wartości oraz mają podobne stelarne ambicje. Dla absolutnej jasności trzeba tylko powiedzieć, że Universe są otwartymi grupami tańca, więc nie jest to projekt ekskluzywny i każda osoba zainteresowana ekspresją przez taniec może do nich dołączyć.

Cztery zespoły Universe

Na chwilę obecną Samo Centrum Wszechświata jest domem dla czterech zespołów Universe:
I. The Universe – zespół turniejowy przeznaczony dla osób, które ukończyły 15 rok życia. Skupia się na tańcu jazzowym, nowoczesnym i klasycznym, a także na tańcach pochodnych. Regularnie bierze udział w Krajowych mistrzostwach Polski oraz w Mistrzostwach Świata IDO. The Universe zaangażowany jest także w liczne projekty artystyczne.
II. Young Universe – zespól Young Universe można traktować jako młode zaplecze dla The Universe. Skupiają się na tych samych rodzajach tańca i w dużej mierze korzystają z pomocy tych samych instruktorów. Do dyspozycji członków Young Universe jest jednak dodatkowo kilku specjalistów pracy z młodzieżą. Podobnie jak ich starsi koledzy Young Universe bierze udział w projektach artystycznych i konkursach.
III. Stars of Universe – zespół dzieci do 11 roku życia, który stawia pierwsze kroki w świecie tańca. Mimo to, Stars of Universe biorą już sporadycznie udział w projektach artystycznych i turniejach.
IV. The Uni i Young Uni – grupy zapleczowe (naborowe) dla grup The Universe i Young Universe, czyli grupy składające się z tancerzy, którzy muszą jeszcze oszlifować swój warsztat, by móc brać udział w największych wydarzeniach; jest to miejsce dobre do stawiania pierwszych kroków w tańcu.

Spotkania

Do grup Universe dołączyć może każdy. W zależności od poziomu zaawansowania, grupy spotykają się od 4 do 8 razy w każdym miesiącu i zgodnie z opisem przedstawionym powyżej, osoby prezentujące odpowiedni poziom mogą dołączać do grup sportowych, które następnie biorą udział w imprezach rangi mistrzowskiej i najważniejszych wydarzeniach artystycznych. Udział w kursach jest odpłatny, ale nie ma potrzeby składania od razu wiążących deklaracji. Można przyjść na pojedyncze spotkanie i zapłacić tylko za nie.

Materiał partnera