Romantyczny wypad we dwoje

Romantyczny wypad we dwoje. Propozycje nie tylko na walentynki

Zarówno małżeństwa, narzeczeni jak i młode pary często zastanawiają się co zrobić, aby dodać swemu związku romantyzmu oraz pogłębić relację z partnerem. Należy o nią szczególnie dbać, aby związek nie stał się monotonny lub nudny. Aby pielęgnować więź, pary chętnie wybierają się na kolacje do eleganckich restauracji bądź też decydują się na wspólne krótkie lub dłuższe wyjazdy w różne zakątki Polski. To idealna okazja by spędzić razem czas i poznawać nowe miejsca. Podpowiadamy, gdzie warto wybrać się na romantyczny wyjazd we dwoje.

Weekend za miastem

Czas spędzony we dwoje jest niezwykle ważny, podtrzymuje między bliskimi wyjątkowe relacje oraz buduje intymność. W czasach pogoni za karierą i pieniędzmi, wiecznie zapracowane, przemęczone osoby nie mają czasu dla siebie. Warto raz na jakiś czas odetchnąć od obowiązków i wyrwać się na weekend, aby spędzić go z bliską osobą

Weekend na łonie natury, spędzony z dala od zgiełku miasta, to pomysł idealny dla miłośników pieszych wędrówek po górach, czy pięknych zachodów słońca. Łatwo znaleźć można wiele hoteli lub domków, które rozmieszczone są w różnych pięknych, malowniczych zakątkach kraju, zarówno z dala od zgiełku miasta jak i w centrum dużych aglomeracji.

Niektóre z hoteli wyposażone są w strefę Wellness & SPA, co na pewno umili parze czas i pomoże się w pełni zrelaksować. W hotelach oferowane są profesjonalne masaże, przynoszące ukojenie zmęczonym mięśniom, pielęgnujące i odmładzające ciało oraz pozwalające na odpoczynek umysłu. Kompleksy hotelowe często posiadają też własne ekskluzywne restauracje, do których można udać się na romantyczną kolację przy świecach po całym dniu pełnym wrażeń.

Romantyczny weekend dla aktywnych

Dla par lubiących sport i aktywny wypoczynek, z pewnością najlepszym wyborem będzie wyjazd w Polskie góry. Wiele ośrodków z tego regionu Polski w swojej ofercie posiada ciekawe propozycje pieszych wycieczek, tras rowerowych o różnym poziomie trudności, bądź pełnych wrażeń spływów kajakowych. W zimie warto również wybrać się na narty na pobliski stok.

Jak wskazuje ekspert z hotelu Pod Wulkanem w Czorsztynie: Południe Polski słynie ze źródeł termalnych, dlatego goście cenią sobie możliwość wyjazdu na baseny, zarówno po stronie Polskiej jak i Słowackiej.  Świetną atrakcją jest również wycieczka do Jaskini Bielańskiej po Słowackiej stronie Tatr, spacer koronami drzew lub słowackie podtatrzańskie uzdrowiska.

Tego typu atrakcji nie sposób wymazać z pamięci, dlatego są idealnym pomysłem na organizację weekendu z bliską osobą. Warto tak zaplanować czas z drugą połówką, wyjazd pozwolił na odetchnięcie od codzienności i skupienie się wyłącznie na sobie.

Materiał partnera