Romantyczna kolacja w domu – jak ją przygotować?

Romantyczna kolacja to dobry pomysł, aby spędzić miło czas z Drugą Połówką. Randka w domu nie wymaga dużego nakładu pracy – potrzebne są dobre chęci i odrobina kreatywności. Jak przygotować romantyczną kolację?

Przepis na udaną randkę

Pomysłów, by spędzić czas we dwoje, jest wiele. Jednym z najprostszych przepisów jest randka w domu. Warto zaskoczyć Drugą Połowę i przygotować niespodziankę – samodzielnie ugotować coś pysznego, ale też zadbać o odpowiednią atmosferę. Delikatne światło świec, bukiet czerwonych róż, butelka ulubionego wina – to prosty przepis na przygotowanie nastroju na romantyczną randkę w domu.

Równie ważna jak posiłek jest aranżacja wnętrza i oprawa stołu – trzeba wybrać świece, obrusy na stół, bieżnik i zadbać o kwiaty. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek – musisz sprawdzić się w kilku rolach, m.in. organizatora, kelnera i kucharza, ale też świetnego rozmówcy i towarzysza.

Oprawa stołu

Najważniejsza jest oprawa stołu – warto zdecydować się na obrus okrągły lub prostokątny, eleganckie serwety w kolorze ciemnej czerwieni, a także stylowe świeczniki lub tealighty. Najlepiej sprawdzi się klasyczny biały obrus – możesz też rozsypać na stole płatki czerwonych róż. Intymny nastrój pomogą też stworzyć świece z dodatkiem naturalnych olejków eterycznych. Elegancka patera przyda się podczas serwowania deseru – np. bezowego tortu.

Zastawa

Ogromne znaczenie ma także sama zastawa – jej dobór zależy od zaplanowanego menu. Ważne, aby każdy element do siebie pasował – wszystkie powinny ze sobą współgrać. Mogą to być białe naczynia, np. z porcelany, ale sprawdzą się też pastele, czerwienie czy beże – gładkie lub z delikatnym dekorem. Pamiętaj też o eleganckich kieliszkach na szampana, prosecco albo wino wytrawne. Postaraj się, aby stół wyglądał wyjątkowo – koniecznie udekoruj go też kwiatami w kolorze miłości.

Dania idealne na randkę

Obrus okrągły, świece czy narzuta to tylko oprawa do tego, co na stole jest najważniejsze – wspaniałych potraw. Możesz skorzystać z cateringu, ale na pewno zapunktujesz, jeśli przyrządzić coś samodzielnie – może ulubione danie i deser swojej Drugiej Połówki. Możesz też przygotować kilka przekąsek, a może owoce morza?

O czym jeszcze warto pamiętać?

Zadbaj o klimat również w inny sposób – wcześniej zadbaj o porządek w mieszkaniu, wyprasuj bieżniki lub obrusy na stół, wypoleruj sztućce, włącz też nastrojową muzykę, pamiętaj, by przygotować deser lub inne niespodzianki. Kolacja w domu ma wiele zalet – będziecie czuli się swobodniej niż w restauracji.

Materiał partnera