Puzzle w antyramie

Puzzle w antyramie jako świetna alternatywa dla plakatów i obrazów

Układanie puzzli to kreatywna aktywność uwielbiana przez osoby w różnym wieku. Ze względu na to, że dostępne są one o różnych stopniach trudności i z różnymi motywami coraz częściej wykorzystywane są nie tylko jako forma spędzania wolnego czasu, ale również po ułożeniu stanowią świetną alternatywę dla obrazów. Jak wybrać puzzle do antyramy i w jakich pomieszczeniach można je zawiesić? Sprawdźmy!

Jakie puzzle do antyramy wybrać?

Do udekorowania sypialni lub salonu dobrym wyborem będą puzzle przedstawiające dzieła sztuki, które do złudzenia przypominają prawdziwe obrazy. Między innymi Bitwa pod Grunwaldem, Dama z gronostajem czy Gwiaździste niebo dostępne w Puzzled. Zależnie od tego, jaką antyramę wybierzemy, będą one pasować zarówno do wnętrz minimalistycznych i nowoczesnych, jak i tych bardziej tradycyjnych.

Puzzle w drewnianej antyramie to świetna opcja do tradycyjnych miejsc i do pokoi, do których chcemy wnieść odrobinę przytulnego i ciepłego klimatu. Z kolei puzzle w srebrnej lub metalowej antyramie to znakomity wybór do nowoczesnych salonów i sypialni. Obrazy z puzzlami możemy zawiesić m.in. nad kanapą lub na pustej ścianie, na której zajmą honorowe miejsce w domu.

Natomiast do pokoi dziecięcych, idealnym wyborem będą drewniane puzzle przedstawiające wóz strażacki, tyranozaura albo podwodny świat. Takie obrazki maluch ułoży z przyjemnością, a widząc dzieło zamontowane na ścianie w swoim pokoju, z całą pewnością będzie czuł wielką dumę i zadowolenie z siebie, że udało mu się samodzielnie wykonać tak trudne zadanie. Puzzle z dziecięcymi obrazkami możemy oprawić w kolorowe ramki, które wprowadzą do pokoju malucha mnóstwo energii.

Jak oprawić puzzle w antyramę?

Do oprawienia puzzli w antyramę potrzebny będzie nam specjalny klej, kartka papieru oraz środek konserwujący. Po ułożeniu przystępujemy do ich sklejenia klejem przeznaczonym do puzzli, który zapewni trwałe i solidne spojenie. Następnie drewniane puzzle przyklejamy do zwykłej papierowej kartki, których gruby materiał sprawi, że rozłożą się równomiernie, bez żadnych wybrzuszeń. Po ich sklejeniu konieczne jest zastosowanie środka konserwującego, którego zadaniem jest zabezpieczenie powierzchni fotografii przed wszelkimi zanieczyszczeniami. Co więcej, bez obaw o zniszczenie zakonserwowanych puzzli, będziemy mogli czyścić je wilgotną szmatką.

Na czas schnięcia puzzli ze słynnym obrazami powinniśmy je czymś obciążyć, tak, aby dobrze przykleiły się do papieru. A już po ich dokładnym wyschnięciu możemy przystąpić do zawieszenia obrazu w wybranym przez nas miejscu!

Materiał partnera