zdjęcia

Planowanie sesji ślubnej. O czym warto pamiętać?

W dzisiejszych czasach praca fotografa nie kończy się dziś na zrobieniu zdjęć ze ślubu i wesela – bardzo popularną formą pamiątki dla nowożeńców jest tak zwana sesja ślubna, zazwyczaj realizowana w plenerze. Sesja taka wymaga odpowiednich przygotowań. Podpowiadamy, o czym należy pamiętać, żeby sesja się udała i zaowocowała zdjęciami, do których chętnie będziemy wracać.

Wybór fotografa to podstawa

Sesja ślubna nie może odbyć się bez pomocy profesjonalnego studia fotograficznego, takiego jak polickie Studio Anro. Wybór fotografa to bardzo istotna kwestia, powinniśmy bardzo dokładnie zapoznać się z jego portfolio by ocenić, czy spełnia on nasze oczekiwania w kwestii estetyki, jakości zdjęć i kreatywności. W dzisiejszych czasach nie jest żadnym problemem umówienie się na sesję z fotografem pracującym daleko od naszego miejsca zamieszkania – wszelkie szczegóły sesji możemy omówić drogą mailową, telefonicznie bądź za pośrednictwem Skype’a. Należy jedynie pamiętać o tym, że taka współpraca wymagać będzie również odpowiedniego przygotowania w kwestii transportu lub ewentualnego noclegu – dla fotografa bądź dla nas, jeśli to my zamierzamy wyjechać na sesję, żeby mogła się ona odbyć w wyjątkowym miejscu.

Wybór miejsca na sesję

Sesje ślubne wykonywane w studiu przy sztucznym oświetleniu i na malowanym tle już powoli odchodzą do lamusa – większość par decyduje się na sesje plenerowe. Dlatego bardzo ważne jest wybranie odpowiedniego miejsca na sesję. Znaleźć je możemy praktycznie wszędzie – w centrum miasta, nad morzem, nad jeziorem, w parku, lesie, w opuszczonych budynkach… Które wybierzemy – to już zależy tylko od naszej wizji sesji ślubnej, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby sesję zorganizować w kilku z nich. Warto jedynie pamiętać, że czas trwania sesji zdjęciowej to kilka godzin – należy to uwzględnić w planowaniu dojazdu na miejsce.

Szczegóły sesji

Sesja ślubna to doskonała okazja by wykazać się kreatywnością i wyrazić siebie jako małżeństwo. Dlatego wiele par decyduje się na urozmaicenie swoich sesji dodatkowymi „fajerwerkami”, przykładowo jazdą na quadzie. Zdjęcia pary ścigającej się po trudnym terenie robią duże wrażenie i na pewno wyróżniają się pośród wielu innych, jednak o ile nie posiadamy własnych quadów, będziemy musieli je wynająć – a to oznacza wyższe koszty wykonania sesji i trudniejszą organizację. Nie jest to jednak zadanie niewykonalne – jeśli zależy nam na tym, by mieć niepowtarzalną pamiątkę ślubu, warto skorzystać z takiej opcji, możliwości są bardzo szerokie.

Postprodukcja

W dobie fotografii cyfrowej na jednej sesji zdjęciowej można zrobić kilkaset zdjęć, spośród których wybiera się kilkanaście, które trafią do obróbki. Warto z fotografem ustalić, na jakiej estetyce zdjęć nam zależy – czy mają one być kolorowe, czarno-białe, czy w stylizującej na stare fotografie sepii? Ustalamy również, ile zdjęć mamy ostatecznie otrzymać od fotografia i w jakiej formie.

Materiał partnera