Piłeczki do suchych basenów – kryteria wyboru

Zabawę w basenie z piłeczkami uwielbia chyba każde dziecko. Nie tylko sprawia ona niesamowitą frajdę, ale także korzystnie wpływa na rozwój sprawności ruchowej. Najważniejszym elementem suchego basenu są oczywiście piłeczki. Przed zakupem takiej atrakcji warto zatem dokładniej się im przyjrzeć. Jakimi kryteriami się kierować? Jakie piłeczki do suchego basenu sprawdzą się najlepiej? Podpowiadamy poniżej.

Suchy basen to uniwersalna atrakcja. Będzie odpowiednia zarówno dla rocznego malucha, jak i starszaka. Dziecko nie tylko dobrze się w nim bawi, ale może także wiele się nauczyć. Dzięki piłeczkom ćwiczy równowagę i chwytanie, poznaje również kolory. Dlatego nad wyborem odpowiednich kulek warto pochylić się nieco dłużej.

Odpowiedni materiał

Piłeczki do suchych basenów powinny być wykonane z elastycznego plastiku, który nie uszkodzi się pod ciężarem dziecka, a jedynie ugnie i powróci do pierwotnego kształtu.

Bardzo ważne jest również bezpieczeństwo produktu. Warto sprawdzić, czy piłeczki posiadają oznakowanie CE. Wskazuje ono, że materiał, z którego wyprodukowano kulki nie zawiera szkodliwych dla dziecka toksycznych substancji – wyjaśnia ekspert z firmy Mimii.

Piłeczka powstaje zazwyczaj poprzez stopienie dwóch plastikowych półkul. Koniecznie sprawdź, czy miejsce łączenia jest gładkie. Wszelkie zadziory mogą powodować skaleczenia.

Rozmiar i ilość

Wybierając piłeczki do suchego basenu warto również zwrócić uwagę na ich wielkość. Średnica kulki wynosi zwykle od 5,5 do 8 cm. Im większe piłeczki, tym mniej będziesz ich potrzebować, by wypełnić basen. W sieci znajdziesz wiele stron, które pomogą ci obliczyć niezbędną ilość. Kulki można kupić w opakowaniach po 100, 200 czy nawet 600 sztuk. Wiele firm oferuje także małe paczki, liczące np. 25 piłeczek. Przydają się, gdy dziecko zagubi lub zniszczy kilka kulek podczas zabawy.

Kolor

Kolejną cechą piłeczek, na którą warto zwrócić uwagę jest ich kolor. Sklepy pozwalają często dowolnie wybierać barwy. Dzięki temu możesz dopasować je np. do wnętrza albo upodobań dziecka. Tylko od ciebie zależy, czy wypełnisz basen mieszanką piłeczek we wszystkich kolorach tęczy, czy postawisz wyłącznie na takie w odcieniach niebieskiego. Dużą popularnością cieszą się kulki srebrne, złote, transparentne i perłowe.

Wiesz już, jakimi kryteriami kierować się podczas zakupu piłeczek. „Kąpiele” w suchym basenie z pewnością sprawią twojemu dziecku ogromną frajdę i wspomogą jego rozwój. Dzięki dobrze dobranym kulkom będzie mogło korzystać z tej atrakcji przez kilka lat.

Materiał partnera