Beskid Sądecki

Noclegi w Beskidzie Sądeckim. Gdzie wypocząć w komfortowych warunkach?

Beskid Sądecki jest ciekawą opcją na weekendowy wypad lub dłuższy, wakacyjny wyjazd. Coraz więcej osób, szczególnie mieszkających na Dolnym Śląsku, Lubelszczyźnie lub w Małopolsce, decyduje się na wakacje w tej lokalizacji. Gdzie można wypocząć w Beskidzie Sądeckim? Dlaczego domy na wyłączność i górskie chatki są dobrą bazą wypadową? Odpowiedź znajduje się w artykule.

Dlaczego warto wybrać Beskid Sądecki na wycieczkę?

Beskid Sądecki jest dość popularnym regionem turystycznym, który dominuje w wiele górskich szlaków i miejscowości uzdrowiskowych. Lokalizacja pozwala na duży wybór aktywności, np. narty. Obfituje w dobrze oznakowane trasy turystyczne o różnych stopniach trudności, dzięki czemu zarówno początkujący, jak i zaawansowany miłośnik wspinaczki znajdzie coś dla siebie.

Na Beskidzie Sądeckim znajduje się kilka sprawdzonych wyciągów narciarskich, np. Ryterski Raj. Wielbiciele bardziej nowoczesnych i aktywnych atrakcji powinni udać się na strzelnice i paintball, a także do parku linowego ABlandia. Będąc na Beskidzie Sądeckim, nie sposób udać się na Spływ Popradem, czyli rafting rzeką Poprad z Żegiestowa do Muszyny lub Piwnicznej.

Jedną z czołowych miejscowości na Beskidzie Sądeckim jest Stary Sącz, słynący z dobrej lokalizacji – w jego pobliżu znajdują się rzeki Dunajec i Poprad.

Gdzie nocować w Beskidzie Sądeckim?

Beskid Sądecki słynie z wielu dobrych noclegów. Najlepiej zdecydować się na domy na wyłączność, wybudowanymi w dobrej lokalizacji (blisko szlaków górskich). Zaciszna chatka w górach, czyli Chata pod Przehybą, to nowoczesny i komfortowo urządzony dom, z którego rozpościera się na piękne pasmo Beskidu Sądeckiego. Owo miejsce noclegowe stanowi doskonały punkt wypadowy na górskie wędrówki. Dom na wyłączność posiada wiele pobocznych atrakcji, np. strefę SPA, składającej się z jacuzzi, sauny parowej i suchej. Goście mają do dyspozycji również salę kinową i piłkarzyki.

W górskich domach na wyłączność znajdziemy przestronne i luksusowe urządzone łazienki – dysponujące w prysznic, ręczniki i zestaw podstawowych kosmetyków (mydło, szampon, żel pod prysznic). Salon jest urządzony w stylu górskim, czyli drewniane meble i stylowe wykończenia z drewna.

Górskie chatki posiadają zazwyczaj komfortowe wyposażenie. Często znajduje się tam kominek, przy którym można odpocząć w zimne zimowe wieczory. Przestronny salon umożliwia komfortowy odpoczynek, a z jego okien roztacza się widok na malowniczy Beskid Sądecki. To miejsce doskonałe dla każdego – rodzin, par, seniorów i singli.

Materiał partnera