nocleg we Wrocławiu

Nocleg we Wrocławiu. Gdzie warto się zatrzymać?

Z wielu względów Wrocław jest miejscem, gdzie warto zatrzymać się na nocleg. To piękne miasto z ciekawą historią i licznymi atrakcjami. Zanim zdecydujemy się na konkretne miejsce noclegowe, dokładnie określmy nasze priorytety związane z pobytem w stolicy Dolnego Śląska. Będą inne, na przykład w zależności od tego, czy nasz wyjazd ma charakter służbowy, czy rekreacyjny.

Nocleg w centrum czy na uboczu?

Wrocław dysponuje dużą bazą noclegową, oferując hotele każdej kategorii, pensjonaty, hostele i schroniska młodzieżowe. Nocuje tu ok. 2 mln turystów rocznie, a statystyki pokazują, że ta liczba od kilku lat z każdym rokiem się zwiększa.

Najważniejsze kryteria, które decydują o wyborze miejsca zakwaterowania to cena, standard i lokalizacja. Jeśli chcemy poznać smak nocnego życia we Wrocławiu i zależy nam na pokoju z widokiem na starówkę, wtedy skorzystamy z tego, co oferują nam hotelarze w rynku i jego najbliższych okolicach. Warto jednak pamiętać, że korelacja między ceną noclegu a położeniem hotelu jest ogromna. Wybierając nocleg poza ścisłym centrum miasta, zaoszczędzimy średnio od kilkudziesięciu do nawet 100 złotych za dobę. Nocowanie w obiektach zlokalizowanych na uboczu ma też inne dobre strony.

Dla naszych gości prawdziwym atutem jest spokojna i cicha okolica hotelu. Jego położenie jest na tyle uniwersalne, że wygodnie jest tu dostać się zarówno samochodem jak też, dzięki bezpośrednim połączeniom, komunikacją zbiorową. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkie obiekty hotelowe w stolicy Dolnego Śląska mogą się poszczycić tak korzystną lokalizacją – przyznaje menedżer Hotelu Sleep we Wrocławiu.

Jaki cel podróży, taki typ noclegu

Przy wyborze miejsca na nocleg ważny będzie dla nas preferowany standard i zasobność portfela, ale równie istotny jest cel naszego przyjazdu:

  • turystyka poznawcza –  z danych statystycznych przeprowadzonych na zlecenie urzędu marszałkowskiego wynika, że najwięcej turystów nocujących na Dolnym Śląsku przyjeżdża w celu oglądania zabytków. Na liście miejsc wartych zobaczenia we Wrocławiu koniecznie powinien się znaleźć piękny rynek, obiekty sakralne czy Ostrów Tumski, będący najstarszą wrocławską dzielnicą, pamiętającą czasy Mieszka I. Jeśli głównym celem naszego pobytu we Wrocławiu jest właśnie zwiedzanie, odpowiednią opcją będzie zarówno miejsce zakwaterowania na terenie starówki, jak i poza ścisłym centrum miasta. W tym drugim przypadku warto jednak zatroszczyć się o hotel, z którego łatwo będzie dotrzeć w wybrane miejsca samochodem albo komunikacją zbiorową.
  • turystyka clubbingowa – stolica Dolnego Śląska jest prężnie działającym ośrodkiem akademickim z ponad 300-letnią tradycją. Setki dyskotek i pubów tworzą rozbudowaną ofertę rozrywkową dla miłośników clubbingu. Wrocław przoduje w rankingach polskich miast przyjaznych młodym ludziom, także pod względem oferowanego noclegu. Ze względu na ceny, studenci preferują raczej hostele i schroniska młodzieżowe. Zdarza się jednak, że niektóre hotele oferują studentom specjalne zniżki. Są także bardziej zamożni turyści, którzy przyjeżdżając pobawić się we wrocławskich dyskotekach, sięgają po miejsca w hotelach z trzema, czterema i pięcioma gwiazdkami.
  • turystyka biznesowa – Wrocław rozwija się niezwykle dynamicznie pod względem gospodarczym. W tej dziedzinie w Polsce lepsza jest już tylko Warszawa. Przedsiębiorcy coraz chętniej tu inwestują i często korzystają z noclegu podczas licznych podróży służbowych. Klienci biznesowi wybiorą raczej hotel o wyższym standardzie, by nie dźwigać w walizce suszarki, ręczników i kosmetyków. Często decydują się na hotele na uboczu, co pozwala odetchnąć po dniu wypełnionym pracą.
Materiał partnera