Toast białym winem

Nie masz pomysłu na prezent? Postaw na kieliszki do białego wina!

Białe wino to trunek chętnie spożywany w Polsce. Szczególnie dużą popularnością cieszy się w sezonie letnich upałów, przynosząc upragnione orzeźwienie. Białe wino towarzyszy kolacjom i deserom, jest uniwersalnym napojem alkoholowym podczas każdej imprezy. Ze względu na szerokie zastosowanie wina białego, warto przyjrzeć się ofercie kieliszków do tego trunku. To znakomity pomysł na prezent.

Kieliszki do wina białego – czyli jakie?

Kieliszek do białego wina, w przeciwieństwie do tego do wina czerwonego, ma wąską czaszę, najczęściej występującą w kształcie tulipana. Krawędzie muszą być lekko rozchylające się.

Standardowa pojemność naczyń przeznaczonych do serwowania białego wina wynosi około 100-200 ml, choć oczywiście rynek oferuje dziś wiele wyszukanych rozwiązań. Najlepiej, gdy takie kieliszki są wykonane z cienkiego szkła, ze względu na delikatny charakter i lekki aromat omawianego napoju alkoholowego.

Kieliszki do wina białego cechują się różnorodnym wzornictwem. Klienci mają do wyboru modele klasyczne i minimalistyczne, ale również produkty o estetyce retro, przypominającej nieco kieliszki do nalewek (taki jest na przykład komplet kieliszków COMBI).

Fantastyczny pomysł na prezent

Dlaczego można uznać, że kieliszki do białego wina sprawdzą się jako podarunek na różne okazje? Ponieważ są one uniwersalne i ponadczasowe. Rzadko zdarza się, że ktoś po prostu nie lubi wina. A już najchętniej wybieraną (bo lżejszą) opcją jest wino białe, idealne do sączenia zarówno samodzielnie, jak i w towarzystwie dań słodkich oraz wytrawnych. Można więc uznać, że kieliszki do wina białego na pewno będą dobrze wykorzystane.

Kieliszki do wina białego można paradować komuś z okazji:

  • zawarcia związku małżeńskiego,
  • rocznicy ślubu,
  • jubileuszu zawodowego,
  • przeprowadzki do nowego miejsca,
  • zakupu nieruchomości,
  • urodzin i imienin,
  • innych ważnych okoliczności, np. awansu w pracy, wygranego konkursu, obronienia pracy magisterskiej itd.

Jeśli chodzi o uzasadnienie dla takiego prezentu, to jest ono bardzo proste: wino to trunek szlachetny: im starszy, tym lepszy. Podobnie jest z upływającym życiem. Im dłuższe, tym bardziej wyrafinowane, ciekawsze i lepsze.

Gdzie kupić dobre jakościowo kieliszki do białego wina?

Aby prezent spełniał swoją funkcję, musi cechować się bardzo dobrą jakością. W końcu nie chodzi o to, by obdarować kogoś pierwszym lepszym zestawem. Warto zgłębić temat i skierować się ku ofercie renomowanych sklepów, takich jak Porcelana24. To właśnie tam można znaleźć produkty od zaufanych producentów, m.in. takich jak. KROSNO, Bohemia czy Combi.

W asortymencie umieszczono zarówno pojedyncze egzemplarze kieliszków, jak i stylowe komplety (składające się zazwyczaj z 6 sztuk). Wspomniany sklep oferuje doskonałej klasy kieliszki o różnych kształtach i o zróżnicowanym wykończeniu, natomiast wszystkie z nich idealnie nadają się do serwowania białego niskoprocentowego trunku.

Materiał partnera