termy

Największe atrakcje Termy Bukowina

Termy w Bukowinie Tatrzańskiej bezsprzecznie należą do jednych z najchętniej odwiedzanych aquaparków i to nie tylko w Polsce, ale i w całym regionie. Dla wielu osób wizyta w Termach Bukovina jest nie tylko podstawowym elementem każdego urlopu spędzanego na Podkarpaciu, ale również jest często głównym celem takich wyjazdów. W miejscu tym na turystów czekają liczne baseny pływackie i baseny rekreacyjne, łaźnie parowe oraz sauny. Miłośnicy mocniejszych wrażeń z pewnością ucieszą się z bardzo długich zjeżdżalni wodnych. W naszym artykule dokładniej przedstawiamy najciekawsze atrakcję Termy Bukovina!

Dlaczego warto jest się wybrać do Term Bukovina?

Najprostsza odpowiedź na tak zadane pytanie może być, że dla rozrywki i dla relaksu. Oczywiście jest to prawda, ponieważ w tym aquaparku z pewnością można zażyć wypoczynku i zrelaksować się w trakcie urlopu lub w trakcie weekendowego wypadu za miasto. Nawet kilkugodzinny pobyt w termach jest w stanie poprawić samopoczucie i obniżyć odczuwany przez nas na co dzień poziom stresu. To jednak niejedyne powody, dla których warto jest odwiedzić to miejsce. Pobyt w Termach Bukovina może mieć także bardzo dobry wpływ na stan naszego zdrowia. Kąpiele w termach są w stanie wyregulować gospodarkę hormonalną organizmu, stabilizować układ krążenia i system nerwowy, poprawić naszą przemianę materii oraz wyeliminować przewlekłe bóle stawów czy pomóc w zwalczeniu problemów z bezsennością.

Większość odwiedzających termy turystów skupia się w nich jednak przede wszystkim na rozrywce, czyli typowych wodnych atrakcjach, a tych w Termach Bukovina jest bardzo dużo.

Baseny w Termach Bukovina

W aquaparku w Bukowinie Tatrzańskiej znajdują się zarówno baseny zewnętrzne, jak i baseny wewnętrzne, o różnej wielkości i różnym przeznaczeniu. Można w nich także skorzystać z dobroczynnych właściwości wód termalnych.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, przewodnik turystyczny z Biura Podróży Beskidzkiego Centrum Turystyki w Żywcu: W Bukowinie Tatrzańskiej można skorzystać z różnego rodzaju basenów. Znajdują się tu zarówno zwykłe baseny pływackie, zewnętrzne i wewnętrzne, jak i baseny rekreacyjne. Ciekawą możliwością, zwłaszcza zimą, jest kąpiel w zewnętrznych basenach z  ogrzewaną wodą, w których znajdują się także leżanki z hydromasażem i dysze masujące kark i plecy. Baseny zewnętrzne w ogóle cieszą się w Bukowinie Tatrzańskiej dużą popularnością, ponieważ roztacza się z nich fantastyczny widok na Tatry. W Termach Bukovina oczywiście pomyślano również o dzieciach. Wewnątrz aquaparku specjalnie dla najmłodszych stworzono basen płytki basen, który ma maksymalnie 90 cm głębokości. Przy basenach dla nieco starszych gości, znajduje się też bardzo dużo różnej długości zjeżdżalni wodnych. W Termach Bukovina można także zapisać się na zajęcia z Aqua aerobiku, które są prowadzone przez doświadczonych instruktorów.

Sauny i strefy Wellness & SPA

Oprócz basenów w Termach Bukovina znajduje się także wiele innych atrakcji. Są tutaj np. wspaniałe sauny. Także one dostępne są dla gości zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Strefa saun „Góralskie Łospary” składa się z saun fińskich, łaźni parowych, kabin na podczerwień oraz strefy schładzania i wypoczynku. Po wizycie w saunie można tu również jeszcze skorzystać z tzw. rytuałów zapachowych.

Dla wielu osób bardzo ciekawą atrakcją w Termach Bukovina z pewnością będzie także doskonale wyposażona strefa Wellness & SPA. Znajduje się w niej aż 12 gabinetów zabiegowych oraz przydatna w leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych czy alergii tężnia. Uzupełnieniem zabiegów SPA może być także znajdujący się tu bardzo ceniony przez gości aquaparku salon fryzjerski.

Restauracje w Termach Bukovina

Będąc na wycieczce do aquaparku w Bukowinie Tatrzańskiej i mając już za sobą kilka godzin aktywnego wypoczynku w basenach termalnych, z pewnością w pewnym momencie zaczniemy odczuwać głód. Z tym w Termach Bukovina jednak także będziemy mogli sobie łatwo poradzić. W obiekcie tym znajduje się bowiem kilka bardzo dobrych restauracji i innych obiektów gastronomicznych oraz kawiarnie.

Materiał partnera