pokoje hotelowe delux ekonomiczne

Najważniejsze różnice między pokojami standard a deluxe

Hotele oferują pokoje różniące się zarówno powierzchnią, jak i udogodnieniami. Na tej podstawie można wskazać trzy najważniejsze kategorie pokojów hotelowych: standard, superior i deluxe. Pokoje superior można uznać za rozwiązanie kompromisowe, czego natomiast należy spodziewać się w pokojach standardowych oraz deluxe? Podpowiadamy, czy więcej je łączy, czy dzieli.

Pokoje typu standard – niższa cena i mniej udogodnień

Pokoje standard (ekonomiczne) to opcja budżetowa. Osoby rezerwujące tego rodzaju noclegi mogą oczekiwać wyposażenia, na które składają się m.in. takie elementy jak: suszarka do włosów, zestawy kosmetyków, telewizor, ręczniki. Pokój powinien być schludny i posprzątany, lecz nie musi być duży ani świeżo wyremontowany. Zwykle pokoje ekonomiczne mają powierzchnię wynoszącą od kilku do kilkunastu metrów kwadratowych, w zależności od tego, czy są przeznaczone dla jednej osoby, czy dla większej grupy.

Pracownik Hotelu Amber mieszczącego się w Gdańsku podkreśla:

Pokój ekonomiczny nie posiada wielu udogodnień, jednak gwarantuje możliwość komfortowego wypoczynku. Wygodne łóżko i funkcjonalna łazienka pozwalają zregenerować siły po intensywnym dniu spędzonym na zwiedzaniu bądź wymagającej aktywności zawodowej. Pokój musi być też czysty i zadbany – niedopuszczalne są niedociągnięcia w kwestii utrzymania porządku, przeprowadzania bieżących prac remontowych, zmiany pościeli i ręczników.

Pokoje deluxe – większy koszt i maksymalny komfort

Dla odmiany w pokojach deluxe goście mają do dyspozycji szereg dodatkowych udogodnień. Hotelarze sami decydują, co umieścić w danych pomieszczeniach (nie ma ogólnych wytycznych definiujących standard pokojów), lecz najczęściej można spodziewać się w nich minibaru z napojami (także alkoholowymi) oraz sejfu umożliwiającego bezpieczne przechowywanie kosztowności. Poza tym standard deluxe zwykle oznacza również klimatyzację, TV z wieloma programami, zachwycający widok z okna. Takie pokoje mogą też charakteryzować się większą powierzchnią, ale nie jest to regułą (czasem wszystkie pokoje w obiekcie mają taką samą wielkość, a różnią się wyłącznie udogodnieniami). Ponadto osoby, które wykupiły tego typu noclegi, mogą także otrzymać darmowe wejściówki do SPA, sal konferencyjnych, stref sportowych i rozrywkowych.

Czy warto dopłacać do pokoju deluxe? Wszystko zależy od oczekiwań. Jeśli wyjazd ma być maksymalnie komfortowy – warto. Jeśli jednak głównym celem podróży jest np. zwiedzanie miasta, przebywanie na plaży, udział w konferencji, pokój ekonomiczny również powinien sprostać wymaganiom. Nocleg deluxe to opcja dla klientów szukających najwyższej jakości, chcących w pełni cieszyć się wyjazdem i korzystać ze wszystkich udogodnień dostępnych w hotelu.

Materiał partnera