Pensjonat pod Giewontem pokoje

Najpopularniejsze szlaki górskie w okolicach Giewontu. Które wybrać i gdzie wypocząć?

Polskie góry od lat cieszą się popularnością wśród turystów, zarówno latem, jak i zimą. Nic dziwnego, ponieważ region ten oferuje mnóstwo pięknych miejsc i atrakcji niemal przez cały rok. Jednym z najbardziej znanych miejsc jest Giewont. Czy warto zatrzymać się w jego okolicy? Co jeszcze można tam zobaczyć? Przeczytaj tekst, aby poznać odpowiedzi na te pytania i dowiedzieć się więcej.

Dlaczego Giewont jest popularny?

Nie ulega wątpliwości, że Giewont wyróżnia się wśród innych szczytów, między innymi ze względu na swoją wysokość nad poziomem morza. Atrakcyjności dodaje mu także znana legenda o Śpiącym Rycerzu. Mówi się bowiem, że Giewont przypomina leżącego człowieka.

Ze szczytu rozciąga się niesamowity widok, a umieszczony tam metalowy krzyż przyciąga również pielgrzymów

– dodaje pracownik pensjonatu Dworek pod Giewontem. Wejście na ten szczyt to niewątpliwie niepowtarzalne doświadczenie, ale przed zdecydowaniem się na wyprawę, konieczne jest pamiętanie o kilku kwestiach.

Końcowy odcinek szlaków na Giewont jest wąski i stromy, dlatego trzeba być tam bardzo uważnym, szczególnie w przypadku dużego oblężenia trasy przez turystów. Znaczenie mają również warunki pogodowe. Nie chodzi jedynie o komfort, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo, zwłaszcza że metalowy krzyż umieszczony na szczycie przyciąga pioruny. Ale Giewont to nie jedyne miejsce, które warto odwiedzić w tych okolicach. Co jeszcze można zobaczyć?

Okolice Giewontu też są atrakcyjne

Zakopane nie bez powodu stanowi swego rodzaju turystyczne centrum polskich gór. Jest nie tylko reprezentantem kultury góralskiej, ale oferuje również wiele niesamowitych widoków i atrakcji. Popularne są na przykład szlak nad Morskie Oko czy wjazd kolejką na Kasprowy Wierch. Na Gubałówkę da się dostać na oba sposoby, a można stamtąd podziwiać piękną panoramę gór, zjeść tradycyjne przysmaki oraz kupić pamiątki. Najbardziej znaną ulicą z wieloma sklepami i restauracjami są z kolei Krupówki. Popularnością cieszy się również Kościelisko, które jest położone w niedużej odległości od Zakopanego.

Pensjonat pod Giewontem, który znajduje się w tej miejscowości, zapewni piękne widoki i bliskość różnych atrakcji. Jednym z najpopularniejszych miejsc wartych odwiedzenia jest Dolina Kościeliska, gdzie można zobaczyć również jezioro, jaskinie, a także piękną roślinność i skały. Nie da się ukryć, że Zakopane czy Kościelisko to świetne punkty turystyczne, które zapewniają dostęp do licznych atrakcji. Nawet jeśli nie zdecydujesz się wejść na Giewont, to będziesz mógł odwiedzić inne ciekawe miejsca, zapewniając sobie tym samym niepowtarzalne wrażenia. Już dziś zaplanuj wycieczkę i pozwól sobie na odpoczynek w polskich górach.

Materiał partnera