śpiwory w namiocie na kempingu

Na co zwracać uwagę przy wyborze śpiwora?

Nieważne, czy wybierasz się na kemping, wczasy pod namiotami czy kilkudniową wycieczkę w góry. Śpiwór to niezbędne wyposażenie na wiele różnych okazji. Ze względu na dużą uniwersalność w sklepach znajdziesz przeróżne modele śpiworów dostosowane do potrzeb konkretnych klientów. Z tego artykułu dowiesz się, czym najlepiej kierować się przy ich wyborze.

Najpopularniejsze rodzaje śpiworów

Śpiwór turystyczny powinien znaleźć się w bagażu każdego podróżnika. To on zapewnia odpowiedni komfort termiczny w trakcie chłodniejszych nocy. Co więcej, znajduje on zastosowanie również podczas najcieplejszych miesięcy. To właśnie z tego względu wyróżnia się dwa główne rodzaje śpiworów. Pierwsze z nich to zimowe śpiwory zwane również puchowymi. To one zapewnią odpowiednią temperaturę nawet w ekstremalnie niskich temperaturach. Alternatywnym rozwiązaniem są modele letnie. Te z kolei są bardziej przewiewne i nie tracą swoich właściwości w kontakcie z wilgocią. Pamiętaj, że każdy śpiwór powinien być dostosowany do danej osoby. Zarówno zbyt duże, jak i za małe modele nie wywiążą się ze swojego zadania. Na rynku znajdziesz śpiwory dziecięce, dla młodzieży oraz dorosłych. Wytrzymałe wyposażenie to podstawa udanego wyjazdu. Wybierając produkty kempingowe wysokiej jakości, masz pewność, że spełnią one wszystkie Twoje potrzeby. Tutaj najlepiej sprawdzą się syntetyczne śpiwory z nylonu lub poliestru.

Co musisz wiedzieć przed zakupem śpiwora?

Podczas przygotowań do kilkudniowej podróży warto wyposażyć się w porządny śpiwór. Dzięki niemu zapewnisz sobie dobry sen nawet w trudniejszych warunkach. W ten sposób możesz naładować energię i wstać o poranku w pełni sił. Przy wyborze wyposażenia namiotowego zwróć uwagę na kilka kluczowych aspektów. Pierwszym kryterium, o którym musisz pamiętać, jest jakość wykonania oraz gwarancja bezpieczeństwa produktu. Dreptaki to sklep ze sprzętem turystycznym dla dzieci oraz dorosłych, w ofercie którego znajdziesz szeroki asortyment sprawdzonych akcesoriów. Przed zakupem upewnij się, czy dany produkt jest odporny na wilgoć. Hydrofobowość sprawi, że niespodziewane opady deszczu czy podmokłe tereny nie będą dla Ciebie już żadnym problemem. Najlepiej, aby śpiwory charakteryzowały się niezbyt dużą wagą. Lekki bagaż może ułatwić niejedną wyprawę.

Materiał partnera