Modlin

Modlin – ciekawe miejsce do organizacji szkoleń firmowych

Rola różnego rodzaju szkoleń w rozwoju przedsiębiorstw nie podlega dyskusji. Są one też doskonałą okazją do wyrażenia uznania wobec pracowników, w których firma w ten sposób inwestuje. Poczują się oni jeszcze bardziej docenieni – a co za tym idzie, również zmotywowani do dalszych osiągnięć – jeśli szkolenie zostanie zorganizowane na odpowiednio wysokim poziomie i w odpowiedniej lokalizacji. Na przykład w Modlinie. Dlaczego właśnie tam?

Położenie poza miastem, ale zarazem w niezbyt dużej od niego odległości, czyni z Modlina punkt idealny, jeśli chodzi o szeroki wachlarz wariantów dojazdowych. Stołeczne firmy bardzo cenią sobie możliwość organizacji szkolenia zarówno w trybie dziennym, po którym uczestnicy wracają do Warszawy, jak i szkoleń dwudniowych lub połączonych z integracją, kiedy to korzysta się z noclegu na miejscu. Tę drugą opcję wybierają też przedsiębiorstwa spoza województwa mazowieckiego, biorąc pod uwagę obecność portu lotniczego w Modlinie.

Infrastruktura

Zaledwie kilometr od niego (i równie niedaleko od trasy nr 7) usytuowany jest czterogwiazdkowy hotel Royal, w którym urządzane są nie tylko mniejsze i większe szkolenia, ale też różnego rodzaju konferencje, imprezy integracyjne czy posiedzenia zarządów i rad nadzorczych. Optymalne warunki do tego zostają zapewnione przez bogate zaplecze sal konferencyjnych o różnym metrażu i możliwościach aranżacyjnych, a także obecność hotelowej restauracji, komfortowych pokoi oraz doświadczonej obsługi.

Atrakcje regionu

Szkolenie firmowe w Modlinie warto zorganizować nie tylko z uwagi na tego typu infrastrukturę. To bowiem świetne miejsce również do tego, by umilić uczestnikom wolne chwile urządzeniem ogniska z kiełbaskami czy wypadem do pobliskiego Kampinosu – na przykład konno lub na wypożyczonych na miejscu rowerach. Czyste powietrze i piękne widoki kreują wyjątkową atmosferę, która od samego początku potrafi mieć wpływ na pozytywny odbiór całego szkolenia.

Twierdza Modlin

Wymieniając modlińskie atrakcje, nie wolno też oczywiście zapomnieć o słynnej twierdzy, w skład której wchodzą cytadela, dwa pierścienie fortów i najdłuższe w Europie, bo ciągnące się aż na 2 km koszary, które swego czasu stanowiły kwaterę dla blisko 20 tys. żołnierzy. Potężne fortyfikacje projektowane były przez Francuzów za Napoleona, rozbudowywane przez Rosjan, a wykorzystywane również przez Niemców, co decyduje o unikatowym charakterze ich architektury.

Przy dobrej widoczności z wieży widokowej widać nie tylko malownicze zlewisko rzek Wisły i Narwi, ale też samą Warszawę, co stanowi obraz zapierający dech w piersiach. W twierdzy, w której kręcono wiele filmów (m.in. „CK Dezerterów” czy „Pana Tadeusza”), zwiedzić można też niewielkie muzeum, podziemia i wystawę pojazdów wojskowych, a niekiedy nawet być świadkiem inscenizowanych tu rekonstrukcji historycznych. Nawet jednak już sama eksploracja obiektu na własną rękę przez uczestników firmowego szkolenia stanowić będzie ciekawe urozmaicenie jego programu.

Materiał partnera