Modele RC samolotów dla początkujących i zaawansowanych

Modele latające idealne dla początkujących

Składanie modeli latających to wspaniałe hobby pozwalające wczuć się w rolę pilota. Wśród oferowanych przez producentów gadżetów znajdziesz również te jeżdżące czy nawet pływające. Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę, postaw na modele dla początkujących. Bardziej skomplikowane zestawy mogą okazać się zbyt trudne na start. Zafascynowało Cię nowe hobby? Sprawdź, co powinieneś o nim wiedzieć.

Kupno modelu latającego – na co zwrócić uwagę?

Pierwszą czynnością, na którą należy zwrócić uwagę przed zakupem modelu, jest jego wariant. Nie każdy gadżety wyjęty z pudełka nadaje się od razu do wykorzystania. Zdarza się, że konieczne będą dodatkowe inwestycje, które pozwolą na cieszenie się maszyną latającą. W tym przypadku można wyróżnić kilka typów zestawów:

  • RTF – gotowe do lotu,
  • ARF – prawie gotowe do wzbicia się w powietrze, wymagające niewielkiego wyposażenia,
  • PNP – standardowe plug and play,
  • KIT – wymagające złożenia.

Jaki model dla osoby początkującej?

Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z maszynami sterowanymi przeznaczonymi do lotu, powinny zdecydowanie skupić się na modelach RTF. Stanowią one grupę najprostszych gadżetów. Po wyjęciu z pudełka są od razu gotowe do użycia. Nie ma konieczności dokupowania silnika, akumulatorów czy innych elementów niezbędnych do ich  wzbicia się w powietrze. Zazwyczaj modele RTF wymagają jedynie skręcenia skrzydeł i naładowania akumulatorów. Takie produkty można znaleźć między innymi w sklepie SCORPIO POLSKA.

Wybierając swój pierwszy model łatający, warto również zwrócić uwagę na materiał, z którego został wykonany. Wśród chętnie stosowanych rozwiązań można znaleźć obecnie piankę EPP w połączeniu z egzotycznymi gatunkami drewna, jak np. balsa. Samoloty oparte na tych materiałach są lekkie i wytrzymałe – jednak najważniejsze jest to, że w razie usterki w prosty sposób można je naprawić. W przypadku pęknięcia wystarczy zastosować specjalny klej. Producenci oferują również modele z włókna szklanego – te jednak przeznaczone są przede wszystkim dla doświadczonych użytkowników, gdyż ewentualnych uszkodzeń nie da się naprawić.

Najlepszy model latający dla początkującego

Jednym z chętnie wybieranych modeli dla początkujących jest Duet RTF. Jego zaleta to funkcja Asystenta Lotu, która stanowi duże ułatwienie dla osób bez doświadczenia. Model jest lekki, a przy tym wykonany z wytrzymałych materiałów. Wszystkie niezbędne elementy znajdują się w zestawie, łącznie z bateriami oraz akumulatorem o pojemności 150 mAh. Inną propozycją może być także Hobbyzone Champ 0.5m RTF – klasyczny model w mikro wydaniu ze wszystkimi niezbędnymi komponentami.

Materiał partnera