postacie z klocków lego

LEGO® Ideas – zostań autorem oryginalnego zestawu klocków!

Ile razy podczas zabawy klockami LEGO® zdarzał Ci się świetny pomysł, który aż prosił się o zrealizowanie w formie oryginalnego zestawu? To wcale nie takie niemożliwe! Platforma LEGO® Ideas służy domorosłym projektantom do publikowania własnych koncepcji, które mogą ostatecznie trafić na sklepowe półki. Marzy Ci się autorski zestaw klocków, który będą mogli składać fani LEGO® na całym świecie? Nic prostszego – wykorzystaj swoje kolekcje i stwórz z nich jedyną w swoim rodzaju konstrukcję! Z tego artykułu dowiesz się, jak to dokładnie działa.

Jak zostać autorem oficjalnego zestawu LEGO®?

Zestawy klocków z serii LEGO® Ideas to projekty stworzone przez amatorów. Każdy, kto ma pomysł na ciekawą konstrukcję, może go opisać i opublikować na stronie internetowej ideas.lego.com. Tam każda propozycja poddawana jest pod głosowanie społeczności. Projekty, które uzyskają wsparcie przynajmniej 10 tysięcy osób, mają szansę trafić do sklepów!

LEGO® Ideas działa od 2008 roku i jest naturalną kontynuacją japońskiej strony internetowej Cuusoo. Początkowo praktycznie nic nie ograniczało pomysłów, które trafiały pod głosowanie, lecz to zmieniło się na przestrzeni lat. Obecnie autorskie projekty mają limit 3 tysięcy elementów i nie mogą wykorzystywać niektórych licencji. Zakazane są również nawiązania do współczesnej broni oraz treści przeznaczone dla dorosłych. Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, aby wcielić swój oryginalny pomysł w życie!

Ostatecznie – jeśli Twój projekt zyska przynajmniej 10 tysięcy głosów społeczności – musi jeszcze przejść weryfikację LEGO®. Jeżeli zespół nie będzie miał żadnych zastrzeżeń, Twoja konstrukcja zostanie opracowana przez specjalistów i trafi do sklepów!

Jakie są korzyści z własnego projektu LEGO® Ideas?

Zaprojektowanie własnego zestawu LEGO® jest jak napisanie własnej książki czy wydanie płyty – i to pod szyldem legendarnej wytwórni. Samo w sobie jest spełnieniem marzeń. Autor projektu zostaje podpisany w broszurze dołączonej do klocków, a ponadto… otrzymuje 1% zysków ze sprzedaży internetowej jego zestawu. Czy można chcieć czegoś więcej?

Powiedzmy sobie szczerze – wybicie się wśród licznych projektantów-amatorów z całego świata nie jest proste. Kiedy odwiedzisz platformę LEGO® Ideas, zobaczysz, że proponowane przez nich konstrukcje potrafią być naprawdę zaawansowane i bardzo ciekawe. Nieraz zdecydowanie ciekawsze niż fabryczne zestawy. Jeżeli jednak możesz pochwalić się bogatą wyobraźnią i architektonicznym zmysłem, nic Ci nie stoi na przeszkodzie. Projektuj i… wybuduj sobie pomnik trwalszy niż z klocków!

Materiał partnera