Tor saneczkowy

Jazda na sankach jako atrakcja dla młodszych i starszych

Jazda na nartach, sankach oraz zimowy kulig to jedne z najpopularniejszych atrakcji zimowych, które dla wielu osób są nie tylko miłym wspomnieniem z dzieciństwa i atrakcją dla kolejnych pokoleń, ale także świetną zabawą. Warto jednak zaznaczyć, że tor saneczkowy umożliwia korzystanie z jazdy na sankach także latem. Przekonaj się, dlaczego jazda na sankach może być ciekawą atrakcją turystyczną zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Namiastka prawdziwej zimy

Zima w Polsce coraz rzadziej obfituje w śnieg i mroźną pogodę, kojarzoną dawniej z tym okresem. Wiele ośrodków w górach decyduje się więc na zaaranżowanie dodatkowych atrakcji, które przyciągną kolejnych turystów wraz z rodzinami zarówno podczas zimy, jak i innych pór roku. Jazda na sankach po torze i sztucznie naśnieżone stoki to tylko niektóre z nich. Profesjonalne i dobrze położone ośrodki narciarskie oprócz hotelu ze strefą relaksu posiadają także własne wyciągi i trasy narciarskie wraz z całym serwisowaniem, szkółką oraz bazę gastronomiczną, w postaci karczm.

Jak podkreśla ekspert reprezentujący Ośrodek Narciarski Czorsztyn Ski: Zapierający dech w piersiach widok z pewnością zostanie na długo zarówno z młodszymi, jak i starszymi turystami. Dodatkowe atrakcje tylko urozmaicą czas spędzony w górach.

Jednak ośrodki narciarskie, w których skład wchodzi hotel to nie jedyna możliwość. Wiele obiektów wypoczynkowych położonych u podnóża polskich gór w ofercie ma między innymi przejażdżkę zaprzęgiem konnym. Dzięki temu można podziwiać piękny krajobraz, jednocześnie rozmawiając z bliskimi lub słuchając opowieści o regionie i jego tradycjach.

Sanki jako atrakcja dla pokoleń

Ośrodki narciarskie oprócz tras dla narciarzy i snowboardzistów, które działają przede wszystkim zimą, posiadają także tor saneczkowy umożliwiający jazdę na sankach w okresie letnim. Jest to atrakcja, z której można skorzystać zarówno w ciągu dnia, jak i wieczorem. Dzieci i dorośli mogą więc bawić się na odpowiednio przygotowanej, wyprofilowanej i oświetlonej trasie.

Co więcej, świetnej zabawie będą towarzyszyć wielkie emocje i ciągła adrenalina ze względu na rozwijanie dużych prędkości i liczne zakręty toru. Warto także zaznaczyć, że zabawa ta będzie bezpieczna nie tylko ze względu na specjalnie wydzielone miejsce do zjazdu na sankach i dobrze wyprofilowany tor saneczkowy, ale także odpowiednio przygotowane wózki wraz z pasami bezpieczeństwa i hamulcami.  Co więcej, z toru saneczkowego można skorzystać latem, jest więc to atrakcja dla tych, którzy podziwiają uroki gór i szukają w nich rozrywki nie tylko zimą.

Materiał partnera