Atrakcje powiatu piaseczyńskiego

Jakie atrakcje turystyczne skrywa powiat piaseczyński?

Atrakcje turystyczne powiatu piaseczyńskiego, które są najczęściej odwiedzane przez turystów to głównie ogromne połacie lasu kabackiego i Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, które pozwalają odpocząć od zgiełku wielkich miast. W okolicach Piaseczna nie brak również zabytków, które zadowolą każdego miłośnika historii. Podpowiadamy, co warto zobaczyć, wędrując po powiecie piaseczyńskim.

Odpoczynek na łonie natury

Niezwykle różnorodne biologicznie lasy chojnowskie przyciągają miłośników przyrody z wielu zakątków polski. Objęte ochroną w ramach parku krajobrazowego pozwalają na prawdziwy odpoczynek z dala od zgiełku miast. Pośrodku kompleksu leśnego znajduje się uroczysko Zimne Doły. Na terenie dawnej gajówki powstał kompleks wypoczynkowy, pełen wiat turystycznych, miejsc ogniskowych i ścieżek spacerowych. W obszarze uroczyska funkcjonuje także leśny plac zabaw oraz wieża widokowa, a także park linowy. W bezpośrednim sąsiedztwie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego funkcjonuje Hotel Solec, w którym można pysznie zjeść i wynająć pokój na nocleg po długim dniu wędrówki.

Będąc w okolicach Piaseczna, warto wybrać się także na przejażdżkę kolejką wąskotorową zbudowaną w 1914 roku. Trasa wycieczki biegnie przez rozległe tereny sadów i stawów oraz doliny rzek. Stałym punktem programu eskapady jest zwiedzanie hodowli strusi afrykańskich.

Zabytki powiatu piaseczyńskiego

Na terenie Piaseczna i najbliższych okolic znajdują się obiekty zabytkowe sprzed II wojny światowej. W obszarze Gminy Góra Kalwaria zwiedzić można XVIII wieczny dwór rodziny Okręskich oraz zamek Czersk. Będąc w Konstancinie Jeziornej, warto wybrać się na spacer po zabytkowej części miasta, pełnej willi z ogrodami. W Konstancinie znajduje się także wieża ciśnień wzniesiona w 1899 roku oraz dwór Stanisława Żeromskiego. Powiat piaseczyński znany jest z bogatej oferty noclegów. Komfortowe pokoje w atrakcyjnych cenach to kolejny powód, dla którego warto spędzić urlop w okolicach Piaseczna.

Atrakcje powiatu piaseczyńskiego

Co jeszcze warto odwiedzić w powiecie piaseczyńskim? Otóż częstym kierunkiem turystycznym jest miasteczko westernowe w Runowie. Na terenie kompleksu stworzone zostało ponad 30 atrakcji dla zwiedzających, a dodatkowo prowadzone są rekonstrukcje historyczne. Po miasteczku można poruszać się drezynami, pieszo lub wozem traperskim. Warto udać się także na spływ kajakowy rzeką Jeziorką oraz skorzystać z atrakcji sportowych i rekreacyjnych Ośrodka Wisła.

Materiał partnera