weekendowy wypad do Gdańska

Jak zorganizować weekendowy wypad do Gdańska?

Po długich tygodniach wytężonej pracy warto pomyśleć o miłym przerywniku w postaci weekendu w jakimś atrakcyjnym miejscu. Wiadomo, że nie da się i nawet nie warto wszystkiego zbyt dokładnie planować, ale dobrze mieć ogólne rozeznanie, co tak naprawdę chce się w takim czasie robić. Do tego warto postawić na wygodny nocleg. Jednym z lepszych pomysłów to weekendowy pobyt nad polskim morzem w Gdańsku. Jak go dobrze zorganizować?

Odpowiednia baza noclegowa

Planując weekend w Gdańsku, najlepiej zacząć od wybrania miejsca noclegu. Położenie takiego hotelu czy pensjonatu jest bardzo istotne. Przy wybieraniu bazy noclegowej warto brać pod uwagę wygodny dojazd do celu, a także względnie niewielkie odległości od atrakcji turystycznych i miejsc rozrywek. W końcu po to planuje się weekend, aby dobrze się bawić.

Dobre i jednocześnie atrakcyjne hotele takie jak PLATAN, są doskonale skomunikowane z centrami wielkich miast, a jednocześnie ze znajdującymi się w okolicy atrakcjami turystycznymi. W przypadku wypoczynku nad morzem bardzo istotna jest bliskość zagospodarowanych plaż, gdzie znajduje się odpowiednia infrastruktura. Jeżeli jednak ktoś lubi spokojniejsze plaże, gdzie w wypoczynku nie przeszkadzają tłumy, to będzie szukał takiego miejsca noclegu, aby mieć szybki dostęp do takich miejsc.

Co można robić w Gdańsku i okolicach?

Miasto Gdańsk jest pełne zabytkowych budowli i miejsc, które urzekają swoją magią. Stare miasto to architektura gotycka, renesansowa, manierystyczna i barokowa. Organizując wypad do Gdańska, obowiązkowo trzeba wziąć pod uwagę spacer po starym mieście i zwiedzanie brzegów rzeki Motławy. Żadna wycieczka do Gdańska nie może być uznana za udaną, bez sfotografowania się przy pomniku Neptuna.

Gdańsk to również Muzeum II Wojny Światowej i Muzeum Solidarności. Planując weekendowy wypad do tego miasta, warto odwiedzić te miejsca. Wolny czas można również zagospodarować, przebywając w jednym z klimatycznych pubów czy restauracji. Dla miłośników zakupów Gdańsk ma sporo butików i galerii handlowych. W tym wypadku każdy znajdzie coś dla siebie.

Kulinaria w Gdańsku

Weekendowy wypad do Gdańska byłby niepełny, gdyby wcześniej nie przemyśleć co warto tam zjeść. Wybierając hotel, warto więc upewnić się, co serwuje hotelowa restauracja. Ponadto w samym mieście jest mnóstwo miejsc, gdzie można wybrać dobre dania. Miłośników steków i świeżych smażonych ryb, zaprasza gdańska starówka. Spora ilość punktów gastronomicznych, które serwują wyśmienite dania, sprawia, że lokalne smaki zapadną w pamięć każdego gościa.

Materiał partnera