papugarnia

Jak zachowywać się w papugarni?

Wizyta w papugarni może być pełna wrażeń. Wiele osób zdaje sobie z tego sprawę i chętnie odwiedza to wyjątkowe miejsce, chcąc z bliska poobserwować ary, kakadu, amazonki oraz wielu innych mieszkańców papugarni. Należy jednak pamiętać o tym, że choć pobyt w tego typu miejscach wiąże się z dużą przyjemnością, trzeba przestrzegać w nich odpowiednich zasad. W jaki sposób zachowywać się w papugarni? Opowiemy o tym w dzisiejszym tekście.

Czy będąc w papugarni, można dotykać papugi?

Zasady zachowywania się w papugarni mogą nieznacznie różnić się w zależności od tego, jakie wymagania w tym zakresie stawia dane miejsce. Wybrane papugarnie, takie jak katowicka papugarnia Carmen, mogą pozwalać na karmienie zwierząt, inne natomiast mogą nie dawać takiej możliwości odwiedzającym je gościom. Dotyczy to również robienia zdjęć. Zawsze więc należy ustalić, jaki jest regulamin danej papugarni i stosować się do zawartych w nim zasad.

Jedną z kwestii, która może zostać poruszona w takim regulaminie, jest dotykanie zwierząt. Choć papugi są bardzo towarzyskie i chętnie bawią się ze swoimi gośćmi, ich upodobania można uznać za szczególne. Te wielobarwne ptaki nie lubią być dotykane w niektórych miejscach, na przykład po skrzydłach i po ogonie. Jeśli chcesz sprawić przyjemność papudze, wystaw do niej rękę i poczekaj, aż usiądzie na Twojej dłoni. Jeśli papużka będzie miała na to ochotę, prędko wskoczy na Twoją dłoń. Jeśli nie, nic na siłę. Te wyjątkowe ptaki czasami lubią być też dotykane po główkach.

O czym jeszcze należy pamiętać, wybierając się do papugarni?

Pamiętaj o tym, że niezależnie od tego, w jakim celu wybierasz się do papugarni – czy idziesz tam w ramach spotkania integracyjnego dla pracowników, czy weekendowego wypadu z rodziną, regulamin jest jednakowy dla wszystkich gości. Stosuj się do ustalonych w papugarni zasad, które zostały stworzone z myślą o dobru mieszkających tam ptaków.

Kiedy uda Ci się odwiedzić wybraną papugarnię, na przykład wspomnianą przez nas wcześniej papugarnię Carmen zlokalizowaną w województwie śląskim, pamiętaj o tym, że miejsce to jest domem papug, w związku z czym należy przestrzegać obowiązujących tam zasad. Przed wejściem do papugarni zdejmij biżuterię. Papugi lubią błyskotki i mogą próbować Ci je ukraść. Nie zapominaj również o tym, by robić zdjęcia bez lampy błyskowej i karmić ptaki wyłącznie tym pokarmem, który został przygotowany przez papugarnię. Co równie istotne, zachowaj spokój i nie wykonuj gwałtownych ruchów mogących wystraszyć odwiedzane przez Ciebie papugi.

Materiał partnera