narty

Jak wybrać dobry kurs narciarski dla dorosłych?

Sporty zimowe to wspaniała rozrywka, rekreacja i aktywność fizyczna, przynosząca wiele korzyści zarówno dla zdrowia psychicznego, jak i fizycznego. Jazdy na nartach można nauczyć się w każdym wieku. Wiele osób zastanawia się jednak, jak odpowiednio podejść do tematu, aby nauka była skuteczna i bezpieczna. W tym artykule podpowiadamy, jak wybrać dobry kurs narciarski dla dorosłych!

Zasięgnij informacji o opiniach

W dzisiejszych czasach pierwszym źródłem informacji na różne tematy jest Internet. Poszukując odpowiedniego kursu, warto zasięgnąć opinii na temat szkół narciarskich – przede wszystkim w mediach społecznościowych, wyszukiwarce Google i forach dotyczących narciarstwa. Jest to bardzo rzetelne źródło informacji, ponieważ ludzie chętnie dzielą się opiniami z innymi użytkownikami – zarówno pozytywnymi, jak i negatywnymi. Możemy więc w prosty i szybki sposób dowiedzieć się, jakich instruktorów polecają osoby, które odbyły już kursy narciarskie. Na Facebooku czy w opiniach Google przeczytamy nie tylko o jakości kursu, ale także podejściu instruktorów do nauki. A to szalenie ważna kwestia, szczególnie dla osób, którym zależy na indywidualnym podejściu i dobrym kontakcie z instruktorem.

Odpowiednie licencje i ubezpieczenie OC

Jazda na nartach to sport kontaktowy, podczas którego należy zachować szczególną ostrożność, bo o wypadek i kontuzję bardzo łatwo, szczególnie jeśli nie mamy doświadczenia. Podobnie jak z instruktorami prawa jazdy, instruktorzy narciarstwa muszą legitymować się odpowiednią licencją zezwalającą na nauczanie tego sportu. Legitymacja jest wymogiem, którego podstawę prawną stanowi ustawa o sporcie i rozporządzenie Ministerstwa Pracy w sprawie klasyfikacji zawodów. Instruktor musi przejść kurs i zdać egzamin, dzięki którym uzyskuje uprawnienia zawodowe. Kolejną, nie mniej istotną kwestią jest ubezpieczenie OC i od nieszczęśliwych wypadków, ponieważ to instruktor odpowiada za zdrowie i życie kursantów. Pozwoli to czuć nam się na stoku bezpiecznie, a w razie nieszczęśliwego wypadku – możemy liczyć na odszkodowanie.

Jasne zasady i dobry kontakt ze szkołą

W wielu życiowych sprawach liczy się pierwsze wrażenie, nie inaczej jest w przypadku kontaktu z potencjalnym instruktorem i szkołą narciarską. Przedstawiane nam zasady kursu od początku powinny być jasno i klarownie wyjaśnione, a wszelkie wątpliwości rozwiane już na pierwszym etapie kontaktu, jak ma to miejsce w takich dobrych szkołach, jak np. Ehschool. Warto zwrócić uwagę na to, co zawiera cena kursu, czy występują jakieś dodatkowe opłaty, jak wygląda kwestia ubezpieczenia czy w jakim trybie przeprowadzane są zajęcia. Kolejne ważne kwestie to możliwość wyboru dowolnego terminu szkolenia i podział szkoleń na grupowe i indywidualne. Warto porozmawiać również z instruktorem i zapytać, w jaki sposób przeprowadza kurs jazdy na nartach. Powyższe wskazówki powinny pomóc w wyborze dobrej szkoły narciarskiej dla dorosłych.

Materiał partnera