Labirynt kukurydziany

Jak powstają labirynty kukurydziane?

Czy byłeś kiedyś w labiryncie? Jeśli tak, to z pewnością pamiętasz, ile radości może przynieść poszukiwanie wyjścia i ściganie się z innymi, kto pierwszy rozwiąże zagadkę. Z takich powodów parki oferujące kukurydziane labirynty są popularnym miejscem rozrywki zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. To świetny sposób na spędzenie czasu aktywnie i pobudzenie umysłu. Dowiedz się, w jaki sposób powstają labirynty kukurydziane.

Labirynt kukurydziany – czym jest?

Labirynty z kukurydzy zostało rozpowszechnione w Stanach Zjednoczonych w latach 90 XX wieku. Do twórców pierwszych projektów takich miejsc zalicza się Dona Frantza i Adriana Fishera. To właśnie na podstawie ich planów są tworzone współczesne labirynty z kukurydzy, takie jak te, które można spotkać w Świecie Labiryntów w miejscowości Blizny. Ścieżki wycięte na polu kukurydzy pozwalają na długie godziny rozrywki dla osób w każdym wieku. W zależności od tematyki mogą one nawiązywać do filmów czy legend. Ich powierzchnia całkowita może wynosić od kilku do nawet kilkudziesięciu hektarów. Największy labirynt wg Księgi Rekordów Guinnessa znajduje się w Stanach Zjednoczonych, w miejscowości Dixon i zajmuje 24 hektary.

W jaki sposób powstaje kukurydziany labirynt?

Warto wiedzieć, że zanim powstanie kukurydziany labirynt należy wykonać mnóstwo rolniczej pracy. Najpierw należy zasiać nasiona, najczęściej wykonuje się to w maju. Dla labiryntu z kukurydzy o powierzchni 3 hektarów wykorzystuje się kilkaset tysięcy nasion, aby było możliwe jego utworzenie. Dzięki temu goście już w lipcu mogą przechadzać się ścieżkami odgrodzonymi ścianami o wysokości około 100-130 cm. Wraz z mijającymi dniami rośliny ciągle rosną, ograniczając tym samym widoczność w labiryncie. W szczytowym sezonie we wrześniu ściany mają wysokość przekraczająca 2 metry.

Wycieczka do labiryntu kukurydzianego – dla kogo?

Zabawa w kukurydzianym labiryncie to idealny sposób na wypoczynek dla każdego, bez względu na wiek. Doskonale poczują się tam zarówno dzieci, rodzice, jak i pary na randce. Wybór takiej formy rozrywki niesie za sobą wiele zalet:

  • relaks na świeżym powietrzu,
  • aktywnie spędzanie czasu wolnego,
  • sposób na pobudzenie umysłu, gdyż należy znaleźć sposób wyjścia z labiryntu o powierzchni kilku hektarów.

Dlatego wiele osób chętnie wybiera się do kukurydzianych labiryntów, gdzie przez kilka godzin mogą się poczuć jak bohaterzy filmu przygodowego. To idealna forma rozrywki, która pozwala na spalenie dodatkowych kalorii i zabawę intelektualną w jednym. Przekonaj się sam, jaka to świetna zabawa.

Materiał partnera