skutery wodne

Ile kosztuje skuter wodny? Kryteria ekonomiczne

Jazda na skuterach staje się w Polsce coraz bardziej popularnym sportem, jednakże wiele osób nadal odstrasza cena, jaką trzeba zapłacić za nowy skuter lub jego wypożyczenie. Kupując skuter, powinno się brać pod uwagę pojemność silnika, a także maksymalną prędkość, jaką jest w stanie rozwinąć. Największa prędkość, jaką mogą osiągnąć najlepsze skutery wodne dostępne na rynku to około 115km/h. Jakie koszty poniesiemy, kupując skuter wodny?

Używane skutery wodne

Zakup nowego skutera wodnego to koszt od około 30 do ponad 70 tysięcy złotych. Do tego potrzebna jest jeszcze specjalna przyczepa do transportu oraz auto z hakiem. Aby móc prowadzić skuter wodny, niezbędne jest posiadanie uprawnień sternika motorowodnego. Jeśli nie chcemy kupować nowego skutera, możemy go wypożyczyć. Koszt wypożyczenia to około 300 – 500 złotych za dobę, w zależności od sezonu. Inną opcją jest zakup używanego skutera wodnego. W takim przypadku, podczas kupna należy zwrócić uwagę na stan części napędu, ponieważ zależy od nich prędkość pojazdu i bezpieczeństwo. W razie wszelkich wątpliwości, skuter wodny możemy oddać na przegląd do serwisu.

Wyposażenie skuterów wodnych

Coraz większa liczba skuterów wodnych ma zamknięty układ chłodzenia. Wypiera on ciężki w obsłudze układ otwarty, który korzysta z wody zaburtowej. Takie rozwiązanie jest bardzo korzystne dla środowiska.

Jak mówi jeden z pracowników firmy Taurus Sea Power: Obecnie skutery wodne są coraz bogatsze jeśli chodzi o całą elektronikę. Wiele skuterów ma blokady, które umożliwiają ograniczanie maksymalnej prędkości. Jest to bardzo przydatna rzecz, zwłaszcza w przypadku osób początkujących. Manewrowanie przy niskich prędkościach jest ułatwione dzięki nowoczesnym, technicznym systemom. W szybkich skuterach, prowadzący może odwracać ciąg strumienia wody dzięki hamulcowi, który pomaga również w szybkich manewrach osobom doświadczonym.

Jakie są zalety nowych skuterów wodnych?

Zakup nowego skutera wodnego, to przede wszystkim pewność, co do sprawności pojazdu. Nowy skuter będzie miał również dużo większe możliwości związane, np. z osiąganą prędkością. Nie trzeba się także martwić o to, że nieuczciwy sprzedawca zataił rzeczywisty stopień zużycia. Ponadto, do nowego zakupu dostaniemy gwarancję, która pozwoli na bezpłatną naprawę skutera w razie potrzeby.

Nowy skuter wodny kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych. Cena zależy głównie od marki pojazdu oraz maksymalnej prędkości, jaką może osiągnąć. Przy zakupie trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami, jakie należy ponieść, np. za paliwo. Mimo tego, kupno nowego skutera będzie opłacalne dla osób regularnie jeżdżących na skuterach wodnych.

Materiał partnera