Hotelowe pokoje typu studio

Hotelowe pokoje typu studio. Charakterystyka

Hotele oferują różnego typu pokoje, które nie zawsze różnią się jedynie liczbą i rodzajem łóżek. Warto wiedzieć, co oznacza dana nazwa, by uniknąć rozczarowania po przybyciu do obiektu noclegowego. Jednym z popularnych rodzajów pomieszczeń hotelowych jest pokój typu studio. Warto zwrócić uwagę, że ta nazwa może oznaczać co innego, jeśli rezerwujesz hotel powyżej 3 gwiazdek, a co innego w hostelach i tańszych obiektach.

Pokoje typu studio w hotelach

Co dokładnie oznacza termin studio w odniesieniu do pokoju hotelowego? Wyjaśnia to pracownik ośrodka wczasowo-konferencyjnego Belami w Zakopanem. Według naszego rozmówcy używanie pojęcia studio nie jest w hotelarstwie uregulowane przepisami i w każdym obiekcie oznacza coś innego. Dlatego zawsze przed dokonaniem rezerwacji warto upewnić się, jaki pokój bukujemy.

Hotele powyżej trzech gwiazdek starają się utrzymywać podobny standard, dotyczy to także pokojów typu studio. Tego typu pomieszczenia powstały z myślą o osobach podróżujących biznesowo, które potrzebują stołu lub biurka do pracy. Są to także bardziej przestronne pokoje, niż te standardowe, wyposażone głównie w duże łózko i niewielkie stoliki nocne.

W niektórych hotelach standardem w studiach są łazienki, aneksy kuchenne oraz wydzielona część dzienna i sypialna. Nie jest to jednak reguła, dlatego tak, jak wspomnieliśmy wcześniej, warto zawsze doprecyzować, co dokładnie rezerwujemy i co wchodzi w skład wyposażenia. Są hotele, w których taki rodzaj pokoju ma najwyższy standard ze względu na dużą powierzchnię oraz aneks kuchenny do dyspozycji gości. W innych natomiast są to pomieszczenia mniejsze niż standardowe „jedynki”.

Studia w hostelach i pensjonatach

Jeśli chodzi o obiekty noclegowe, które hotelami nie są, interpretacja pojęcia pokoju-studia jest jeszcze szersza. Najczęściej pod tą nazwą kryje się jednostka mieszkalna, która składa się z kilku pomieszczeń, np. dwóch sypialni połączonych aneksem kuchennym ze wspólną łazienką.

Takie rozwiązanie jest idealne dla rodzin lub grupy znajomych podróżujących wspólnie. Jednak zdarza się, że za pokoj hotelowy typu studio jest uważany pokój dwuosobowy z aneksem kuchennym. Dlatego warto dopytać, jakie dokładnie warunki panują w konkretnym obiekcie, ponieważ sama nazwa może nie powiedzieć nam zbyt wiele.

Przyjęło się, że pokoje typu studio w pensjonatach są większe niż standardowe i dlatego często przyjeżdżają do nich liczniejsze grupy osób, które korzystają z wspólnej przestrzeni łączącej pokoje. To wygodne rozwiązanie, szczególnie dla rodzin z dziećmi, ale również dla grupy przyjaciół, którym zależy na wspólnym spędzaniu czasu. Niezależnie od naszych przyzwyczajeń, warto zawsze przed rezerwacją upewnić się, co kryje się pod nazwą studio w danym obiekcie.

Materiał partnera